SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości McLaren P1 GTR: pierwsza wizualizacja 1000-konnej bestii

McLaren P1 GTR: pierwsza wizualizacja 1000-konnej bestii

27.07.2014, godz. 13:03
McLaren P1 GTR
foto: McLaren

Do niedawna 1000 KM brzmiało jak wartość abstrakcyjna, ale w obecnych czasach przestaje ona robić równie wielkie wrażenie jak kiedyś. Coraz więcej aut zaczyna dysponować podobną mocą a prym w tym trendzie wiodą hybrydowe hiperauta. Do tego grona dołączy również McLaren P1 GTR.

Niedawno McLaren potwierdził informacje dotyczące budowy modelu P1 GTR, a teraz do internetu trafiła pierwsza wizualizacja pojazdu. Co więcej, rysunek ten został rozesłany tylko do potencjalnych nabywców auta, którzy dysponują drogowym P1, i nawet nie jest dostępny w informacjach prasowych brytyjskiej marki.

Zobacz też: McLaren 650S GT3 debiutuje na Festiwalu Prędkości w Goodwood - GALERIA + WIDEO

McLaren P1 GTR to torowa odmiana modelu P1, hybrydowego hiperauta, które walczy z Porsche 918 Spyder i Ferrari LaFerrari. Możliwe, że brytyjski bolid nie otrzyma nawet homologacji drogowej, więc nie będzie możliwe spotkanie go na trasie. P1 GTR będzie rozwijać ponad 1000 KM i w porównaniu do bazowego odpowiednika z pewnością zyska nowy body-kit oraz zostnie ulepszone pod kątem mechanicznym.

Przyszli nabywcy McLarena P1 GTR muszą mieć w garażu drogową odmianę P1, a także wolne 10 mln zł, ponieważ właśnie tyle będzie kosztować torowe cacko.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: