SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości McLaren MP4-12C Spider w szeregach brytyjskiej policji

McLaren MP4-12C Spider w szeregach brytyjskiej policji

13.01.2014, godz. 10:13
McLaren w brytyjskiej policji
foto: Daily Mail

W barwach brytyjskiej policji ciężko było do tej pory spotkać auto, które znacząco wyróżniałoby się na tle pozostałych radiowozów. Teraz wyspiarska drogówka zdecydowanie ma się czym pochwalić - do policyjnej floty dołączył właśnie bowiem McLaren 12C w wersji Spider.

Funkcjonariusze z Birmingham mają powody do radości. Oryginalny radiowóz jaki trafił do służby, to McLaren MP4-12C w odmianie Spyder. Pojazd to prezent od lokalnych dealerów McLarena, a wartość tak przygotowanego egzemplarza z wyposażeniem policyjnym, oszacowano na około 240 000 funtów (około 1,2 mln zł).

Zobacz też: Polscy plicjanci dostali 300-konne, nieoznakowane Passaty B7

Piraci drogowi po spotkaniu z McLarenem na autostradzie, nie będą mieli żadnych szans na ucieczkę. Supersportowy wóz jest napędzany przez umieszczoną centralnie 3,8-litrową jednostkę V8 z turbodoładowaniem. Produkowana moc to aż 625 KM i 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego, która jest przenoszona na koła tylne. Brytyjskie auto potrafi rozpędzić się ze startu zatrzymanego do pierwszej "setki" w czasie 3,1 sekundy, a maksymalnie może rozwinąć prędkość wynoszącą 329 km/h.

Poza patrolami drogowymi, McLaren ma pomóc również w kampanii informującej mieszkańców Wielkiej Brytanii o niebezpiecznych skutkach jazdy z nadmierną prędkością.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: