SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo: stworzony na potrzeby gry komputerowej - ZDJĘCIA

Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo: stworzony na potrzeby gry komputerowej - ZDJĘCIA

18.11.2013, godz. 14:45
Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo Concept
foto:

Wirtualny świat ani trochę nie jest obojętny motoryzacyjnym firmom. Świetny tego przykład to najnowszy koncept Mercedesa. Studio projektowe marki z gwiazdą w logo stworzyło na potrzeby komputerowej gry "Gran Turismo 6", niesamowity prototyp AMG Vision Gran Turismo. Co więcej model tego pojazdu powstał nawet w skali 1:1.

Gra komputerowa "Gran Turismo 6" pojawi się w sprzedaży 6 grudnia 2013 r. z okazji mikołajek. Wcześniej jednak prototyp będzie można zobaczyć w pełnej skali już 19 listopada, podczas otwarcia nowego centrum badań i rozwoju Mercedes-Benz w Kalifornii. Prezentowane fotografie w galerii zostały wykonana właśnie na omawianym modelu pokazowym.

AMG Vision Gran Turismo otrzymał długą maskę płynnie przechodzącą w linię szyb, a kabina pasażerska została maksymalne odsunięta do tyłu. Opadająca linia dachu łączy się z szerokim tylnym pasem, a dynamiczną aurę podkreślają korki wlewu paliwa i muskularne nadkola, wypełnione ogromnymi obręczami. Czerwony, podświetlany pas w dolnej części karoserii kontrastuje ze srebrnym nadwoziem i sprawia, że Mercedes wygląda bardzo agresywnie.

Patrz też: Koncepcyjne Audi fleet shuttle quattro w filmie "Gra Endera"

Samochód jak na dzisiejsze czasy jest zbyt futurystyczny i z pewnością nie trafi do produkcji. Mercedes poinformował jednak, że gdyby auto miało faktycznie kiedykolwiek powstać, to zostałoby uzbrojone w adekwatną do wyglądu jednostkę napędową. Silnikiem byłby wówczas podwójnie doładowany 585-konny motor V8 od AMG, rozwijający 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Waga wynosiłaby natomiast zaledwie 1385 kg, co daje jedynie 2,4 kg masy własnej na każdy koń mechaniczny.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: