SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mercedes-Benz GLA 45 AMG po tuningu firmy VATH

Mercedes-Benz GLA 45 AMG po tuningu firmy VATH

21.10.2015, godz. 13:29
Mercedes-Benz GLA 45 AMG po tuningu VATH
Mercedes-Benz GLA 45 AMG po tuningu VATH foto: VATH

Jeżdżenie crossoverami nabrało jakiś czas temu nowego wymiaru. Producenci takich podwyższonych samochodów zaczęli tworzyć usportowione odmiany, a co za tym idzie, tuningowcy szybko się nimi zainteresowali. Sprawdźcie, co zrobił niemiecki VATH z Mercedesem GLA 45 AMG.

VATH podrasował po swojemu podniesionego hot-hatcha. Do nowego GLA 45 AMG po liftingu, generującego seryjnie moc 381 KM, dołożono dwa etapy wzmocnienia. Pierwszy pakiet podnosi moc do 395 KM i 485 Nm, co pozwala na rozpędzenie się maksymalnie do 280 km/h. Drugi oferuje już potężną siłę 446 KM i 539 Nm, ale niestety nie wiadomo, jak auto z taką przeróbką przyspiesza, ani do jakiej prędkości może się rozpędzić.

Zobacz: Mercedes-Benz GLE 450 AMG: SUV dla niezdecydowanych

Zestaw tuningowy od VATH to jednak nie tylko zwiększenie mocy. Inne przeróbki oparto o obniżenie nadwozia o 30 mm i przestylizowanie dokładek zderzaków, które mogą być wykonane z włókna węglowego. Najbardziej widoczną propozycją wizualną sę duże 20-calowe felgi. W wnętrzu na życzenie można zastąpić fabryczne aplikacje ozdobne specjalnymi tuningowymi, wykonanymi z włókna węglowego, metalu i skóry.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: