SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mercedes-Benz GLC Coupe: odpowiedź na BMW X4

Mercedes-Benz GLC Coupe: odpowiedź na BMW X4

19.04.2015, godz. 14:54
Mercedes-Benz GLC Coupe Concept
Mercedes-Benz GLC Coupe Concept foto: Mercedes-Benz

Po wprowadzeniu w 2014 do sprzedaży BMW X4, z charakterystyczną opadającą tylną częścią nadwozia w stylu coupe, długo nie trzeba było czekać na odpowiedź Mercedesa. Niemiecka marka z gwiazdą w logotypie prezentuje konkurenta dla BMW, który na razie jest jeszcze w wersji koncepcyjnej.

Rozwój gamy modelowej Mercedesa oraz nomenklatury trwa w najlepsze. W przygotowaniu jest kolejna generacja Mercedesa GLK, którego nazwa zostanie zmieniona w momencie debiutu na oznaczenie GLC. Zanim jednak auto zostanie pokazane, najpierw możemy zobaczyć jego bardziej sportowo wyglądające wydanie o nazwie GLC Coupe.

Zobacz też: Mercedes-Benz GLE - znampy pełny polski CENNIK

Prezentowany z okazji chińskich targów motoryzacyjnych w Szanghaju model GLC Coupe Concept to jeszcze wersja studyjna, ale można się spodziewać, że do końca bieżącego roku świat pozna odmianę przeznaczoną do produkcji. Samochód utrzymano w typowej mercedesoweskiej stylizacji, pełnej dynamicznych przetłoczeń. Pojazd to pomniejszone wydanie Mercedesa GLE Coupe, podobnie jak to się ma u konkurencji - BMW X4 to mniejszy odpowiednik BMW X6.

Koncepcyjny żółty egzemplarz otrzymał pod maską duży 3-litrowy motor V6 Biturbo o mocy 367 KM i 520 Nm. Silnik połączono z przekładnią automatyczną 9G-TRONIC, a siła napędowa przekazywana jest na cztery koła przez mechanizm 4MATIC. Można się spodziewać, że docelowo pod maską w wersji produkcyjnej będą montowane silniki znane z gamy Mercedesa Klasy C.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: