SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mercedes-Benz Klasa V: następca Viano coraz bliżej - FOTO

Mercedes-Benz Klasa V: następca Viano coraz bliżej - FOTO

12.12.2013, godz. 16:20
Mercedes-Benz Klasa V
foto: Mercedes-Benz

Mercedes pokazał pierwsze zdjęcie następcy modelu Viano, które prezentuje zewnętrzny wygląd auta. Nazwa samochodu przywraca do łask nie używaną już od 10 lat plakietkę V-Class. Zewnętrzny design samochodu został zainspirowany nową Klasą A. Model umiejscowiony pomiędzy Citanem, a Sprinterem pojawi się również w użytkowej wersji, która będzie sprzedawana pod nazwą Vito.

Na początku 2014 roku w sprzedaży pojawi się nowa Klasa V. Będzie to najnowszy i zarazem największy pasażerski model marki Mercedes-Benz. Klasa V zastąpi znane i cenione od lat Viano i ma kreować nowe wzorce w swoim segmencie. Nowa Klasa V ma stanowić idealne połączenie pomiędzy funkcjonalnością, komfortem i bezpieczeństwem. Auto ma stać się pojazdem zarówno dla przewoźników jak i dla dużych rodzin.

Zobacz: Mercedes-Benz GLA w sprzedaży. CENA w Polsce od 109 900 zł

Niemiecki producent zdecydował się na stworzenie ekskluzywnego wnętrza nawiązującego stylem do typowo pasażerskich modeli z grupy Mercedesa. Nie zabraknie więc nawiewów o charakterystycznym kształcie, drewnianych wstawek oraz skórzanej tapicerki. Uroku wnętrzu nada wolnostojący wyświetlacz centralny i wielofunkcyjna kierownica z 12 przyciskami. Rewolucją będzie natomiast dźwignia zmiany biegów Direct Select oraz centralny panel z obrotowym kontrolerem i innowacyjnym touchpadem, za pośrednictwem którego można będzie sterować wszystkimi funkcjami medialnymi za pomocą dotyku i gestów, dokładnie tak jak w przypadku smartfonów. Do wyboru mają być również mniej lub bardziej wyszukane i co za tym idzie znacznie tańsze konfiguracje.

Mercedes deklaruje, że nowa Klasa V ma być także niezwykle bezpieczna, dzięki zastosowaniu najnowszej generacji systemów bezpieczeństwa. Klienci będą mogli nabyć też bardziej uproszczoną, surowszą wersję Klasy V, która pozostanie przy starej nazwie Vito.

Premierę samochodu zaplanowano na przyszły rok. Klasa V zadebiutuje na Salonie Samochodowym w Genewie. Sprzedaż ma się na dobre rozpocząć w drugim kwartale 2014 roku.

autor: Kamil Borowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: