SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mercedes-Benz SL po liftingu: gwiazda wśród roadsterów

Mercedes-Benz SL po liftingu: gwiazda wśród roadsterów

13.11.2015, godz. 15:37
Mercedes-Benz SL lifting 2016
Mercedes-Benz SL lifting 2016 foto: Mercedes-Benz

Odmładzanie produktów Mercedesa przenosi się na kolejny segment. Po poprawieniu wszystkich możliwych SUV-ów, kompaktów i limuzyn, teraz przyszła pora na auta sportowe. Zobaczcie jaki jest Mercedes-Benz SL po liftingu na rok 2016.

Produkowany od 2012 roku Mercedes-Benz SL o kodzie modelowym R231, przeszedł modernizację. Poprawy miały na celu przede wszystkim dostosowanie wyglądu auta do aktualnego kodu stylistycznego. Przód to charakterystyczny design atrapy chłodnicy, w pełni LED-owych lampy oraz inny zderzak ze spłaszczonymi wlotami powietrza. Z tyłu również łatwo dostrzec poprawione lampy oraz ciekawsze wymodelowanie zderzaka i układu wydechowego. Topowa wersja AMG dostała widocznie agresywniejsze detale względem odmiany konwencjonalnej.

Zobacz: TEST Mercedes-AMG GT S 4.0 V8 510 KM: czarny charakter

We wnętrzu też nie zabrakło nowości. Jest delikatnie przeprojektowana deska rozdzielcza, ładniejszy zestaw zegarów, więcej elementów wykończenia do wyboru oraz dodatkowe systemy wpływające na bezpieczeństwo jazdy. Zamontowana została nowa kierownica spłaszczona w dolnej części i nowocześniejszy system multimedialny.

Jednostki napędowe prawdopodobnie pozostawiono bez zmian, ale na potwierdzenie tych informacji musimy jeszcze poczekać. Do tej pory podstawowym silnikiem był SL 400 (3.0 V6 o mocy 333 KM i 480 Nm). Dalej w szeregu ustawiał się SL 500 (455 KM i 700 Nm), potem SL 63 AMG (585 KM i 900 Nm), a na szczycie pozycjonowano SL 65 AMG (V12 BiTurbo 630 KM i 1000 Nm). Wiadomo, że wszystkie silniki zespolone zostaną z 9-biegową skrzynią zautomatyzowaną 9G-TRONIC.

Debiut nowego Mercedesa SL przed szerszą publicznością odbędzie się na Salonie Samochodowym w Los Angeles w połowie listopada. W salonach sprzedaży auta należy się spodziewać w 2016 roku.

WIDEO - taki jest teraz Mercedes-Benz SL

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: