SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mercedes GLA: producent ujawnił oficjalne szkice modelu

Mercedes GLA: producent ujawnił oficjalne szkice modelu

13.08.2013, godz. 11:00
Mercedes GLA
foto: Mercedes

Rynek małych SUV-ów wciąż się rozwija, stąd też nie powinno dziwić, że niemal każdy producent chce mieć podobny samochód w swojej ofercie. Mercedes także postanowił ruszyć do walki o klientów, a pomóc mu w tym ma model o nazwie GLA. Auto zaliczy debiut na salonie samochodowym we Frankfurcie, jednak już teraz producent opublikował szkice przedstawiające produkcyjną wersję pojazdu.

Mercedes GLA jako koncept ujrzał światło dzienne na tegorocznych targach w Szanghaju, a wersja produkcyjna zachowa większość rozwiązań pokazanych w prototypie. Mały SUV kontynuuje nowy design Mercedesa, cechujący się specyficznymi reflektorami oraz dużym wlotem powietrza. Auto otrzymało również zwiększony prześwit, agresywnie stylizowane zderzaki oraz masywne błotniki, które mają podkreślać siłę i bojowość samochodu.

>>> Kia Crossover Concept pojawi się na salonie samochodowym we Frankfurcie <<<

GLA powstał w oparciu o płytę podłogową znaną z Klasy A, stąd też można przypuszczać, iż pod maską będą zamontowane silniki pochodzące z kompaktowego auta. Niewykluczone, że również 2-litrowa, turbodoładowana jednostka napędowa AMG o mocy 360 KM będzie jednym z motorów napędzających niemieckiego SUV-a. Także wnętrze ma być zbliżone do tego, które występuje w najmniejszym Mercedesie.

Mercedes GLA zostanie oficjalnie pokazany na wrześniowym salonie samochodowym we Frankfurcie.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: