SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mercedes Klasa V w odmianie Edition 1: nowy w rodzinie

Mercedes Klasa V w odmianie Edition 1: nowy w rodzinie

10.02.2014, godz. 15:25
Mercedes-Benz Klasa V
foto: Mercedes

Producent rodem ze Stuttgartu od pewnego czasu przy debiucie nowego modelu wypuszcza jego wersję specjalną - Edition 1. Nie inaczej stało się w przypadku najświeższego wydania osobowego vana - Klasy V. Samochód odznaczać się będzie bogatym wyposażeniem i luksusowym charakterem.

Do napędu odmiany Edition 1 posłuży silnik wysokoprężny 250 BlueTEC o czterech cylindrach i pojemności 2.1 litra. Jednostka to generuje 190 KM i 440 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Moc przekazywana jest za pośrednictwem 7-biegowej przekładni automatycznej 7G-Tronic Plus.

Każdy egzemplarz Edition 1 wyposażony zostanie w obniżone sztywniejsze zawieszenie. Za dopłatą można będzie zdecydować się także na system Agility Control, umożliwiający dostosowanie charakterystyki tłumienia amortyzatorów do warunków na drodze.

Zobacz też: Mercedes-Benz Klasa V: luksusowy następca Viano - WIDEO

Kabina specjalnej odmiany Klasy V wykończona została szlachetnymi materiałami takimi jak naturalna skóra Marron Nappa czy prawdziwe drewno. W standardzie nabywca otrzyma przyciemniane szyby, welurowe dywaniki, wentylowane fotele, 19-calowe felgi, aktywy tempomat i automatyczną klimatyzację. Ponadto, pasażerowie tylnego rzędu foteli docenią elektrycznie przesuwane drzwi boczne.

Cena na rynku niemieckim kształtować się będzie na poziomie 42 900 euro. Na razie nie podano cennika na polski rynek.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: