SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mercedes Klasy B po faceliftingu - minivan z gwiazdą oficjalnie pokazany - WIDEO

Mercedes Klasy B po faceliftingu - minivan z gwiazdą oficjalnie pokazany - WIDEO

15.09.2014, godz. 15:08
Mercedes Klasy B 2015
Mercedes Klasy B 2015 foto: Mercedes

Po 3 latach obecności na rynku Mercedes wysłał Klasę B na kurację odmładzającą. Oficjalna premiera ma odbyć się podczas Salonu Samochodowego w Paryżu. Co takiego się zmieniło w samochodzie?

Zmiany są niewielkie. Najłatwiej wychwycić nowe reflektory przednie ze zintegrowanymi światłami do jazdy dziennej LED, delikatnie przerobiony zderzak przedni i nowy grill zapożyczony z modelu GLA, charakteryzującego się dwoma listwami po środku. Na liście wyposażenia dodatkowego znajdziemy reflektory LED High Performance.

Wewnątrz nowej Klasy B pojawił się 8-calowy ekran i zmieniono zegary w desce rozdzielczej. Producent oferuje aż 12 odcieni oświetlenia kabiny przez co klient ma większe możliwości personalizacji wnętrza. Po faceliftingu Mercedes oferuje do nowej Klasy B trzy wersje stylistyczne i wyposażeniowe: Style, Urban i AMG Line, a dodatkowo trzy pakiety opcji – Night, Exclusive i AMG Exclusive.

Popatrz do: Mocarny Mercedes AMG GT zaprezentowany światu

Wzbogacone zostały również systemy poprawiające bezpieczeństwo podróżnych. Collision Prevention Assist Plus poszerza możliwości układu Collision Prevention Assist. Zmiana polega na możliwości częściowo autonomicznego hamowania w celu ograniczenia ryzyka kolizji poprzez najechanie na tył poprzedzającego pojazdu. Większym zakresem prędkości (60-200 km/h) obdarzono też system Attention Assist,  a stan koncentracji kierowcy jest mierzony w pięciostopniowej skali.

Nowy Mercedes Klasy B, oferowany ma być z czterema jednostkami benzynowymi, czterema dieslami. Dodatkowo do oferty dołączą dwie odmiany o zasilaniu alternatywnym: B200 Natural Gas Drive na gaz ziemny i B Electric Drive. Dodatkowo pojawi się napęd na cztery koła 4 MATIC w wersji B200 CDI – tylko dla mocniejszej wersji. W sumie napęd 4MATIC dostępny będzie z czterema wariantami napędowymi.

Odświeżony Mercedes Klasy B trafi do sprzedaży 12 września, a pierwsze samochody wyjadą z salonów pod koniec listopada.

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: