SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mercedes Klasy X zbliża się wielkimi krokami

Mercedes Klasy X zbliża się wielkimi krokami

06.07.2017, godz. 13:34

Klasa X czyli Mercedes w wydaniu pick-up to szansa niemieckiego producenta na zagospodarowanie kolejnego segmentu. Auto z paką zobaczymy już 18 lipca, ale pierwsze informacje już wypłynęły do sieci.

Mercedes Klasy X ma zapewniać typowy dla klasy wyższej komfort z możliwościami przewozowymi rasowego woła roboczego. Klasa X została przygotowana we współpracy z aliansem Nissan-Renault, czyli będzie bliźniakiem Nissana Navary oraz Renault Alaskana.

Zobacz też: Mercedes Klasy S samodzielnie wyjeżdża z fabryki

Choć w kwestii stylistyki trudno w tym segmencie wymyślić coś nowego, Mercedes bardzo postarał się wyróżnić swój samochód na drodze. Pas przedni mocno będzie nawiązywał do linii SUV-ów pokroju GLC, GLE oraz GLS.

Producent ze Stuttgartu nie będzie eksperymentował w przypadku jednostek napędowych. Mercedes Klasy X ma mieć pod maską wysokoprężne silniki czterocylindrowe, istnieje też szansa na motor V6 o mocy 258 koni mechanicznych, który generuje 620 niutonometrów momentu obrotowego. Nie wiadomo, czy Mercedes zdecyduje się na wykorzystanie dziewięciobiegowej przekładni automatycznej znanej już z innych swoich modeli.

Pisaliśmy o: Renault Kangoo z silnikiem Mercedesa

Biorąc pod uwagę, że Mercedes jest bliźniakiem Nissana Navary, może okazać się, że na pace można będzie umieścić ładunek o masie jednej tony. Na oficjalne informacje przyjdzie nam  poczekać jeszcze kilka dni.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: