SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mercedes-Maybach G650 Landaulet – kto bogatemu zabroni?

Mercedes-Maybach G650 Landaulet – kto bogatemu zabroni?

07.02.2017, godz. 10:05

Myśleliśmy, że Mercedes-Maybach skupi się na przygotowaniu ultraluksusowego modelu GLS. Braliśmy pod uwagę nawet zamontowanie hybrydowego układu napędowego do dużego SUV-a. Tymczasem Maybach rozbił bank i stworzył otwartą wersję klasy G z przepotężnym silnikiem.

Oficjalna premiera przewidziana jest na 13 lutego, jednak pierwsze testy dziennikarskie Mercedesa-Maybacha już trwają. W sieci pojawiły się nieautoryzowane zdjęcia ultraluksusowego – i zapewne kosmicznie drogiego – auta.

Zobacz też: Arnold Schwarzenegger jeździ elektryczną Klasą G!

Auto oparte jest na podniesionym podwoziu G500 4x4 (do kwadratu) ze zwiększonym rozstawem osi. To platforma mająca już 27 lat! Zamiast podwójnie doładowanego silnika V8, Maybach zdecydował się na użycie jednostki V12. Nie chodzi tu o coś tak przyziemnego jak moc – która szacowana jest na 635 koni mechanicznych – lecz o zdumiewającą kulturę pracy, którą charakteryzuje się ten motor.

Osiągi również nie będą priorytetem, biorąc pod uwagę wagę samochodu. Warto pamiętać, że Maybach pracując przy limuzynie opartej na klasie S zdecydował się nawet na wygłuszenie rolek pasów bezpieczeństwa. Taka dbałość o szczegóły musi przełożyć się na lekką nadwagę. W środku oczywiście możemy spodziewać się najwyższej jakości materiałów, lecz warto zwrócić uwagę na podzielenie kabiny pasażerskiej na część dla kierowcy i pasażerów.

Na drogi trafi tylko 99 egzemplarzy tego auta, a przewidywana cena to 300 000 dolarów. Mercedes-Maybach G650 Landaulet pojawi się na salonie samochodowym w Genewie na początku marca.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: