SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mercedes-Maybach Pullman z dodatkowym metrem komfortu i 2 miejscami - FOTO

Mercedes-Maybach Pullman z dodatkowym metrem komfortu i 2 miejscami - FOTO

19.02.2015, godz. 11:55
Mercedes-Maybach Pullman
Mercedes-Maybach Pullman foto: Mercedes-Benz

Niebawem na rynku pojawi się najbardziej luksusowa odmiana Mercedesa Klasy S. Będzie to auto w wydaniu Mercedes-Maybach w przedłużonej wersji Pullman. Ta wielka limuzyna posiada imponujący rozstaw osi 4418 mm, co dało ponad metr dodatkowej przestrzeni w przedziale pasażerskim i dwa kolejne miejsca.

Niemiecki koncern postanowił zmienić swój pomysł na markę Maybach. Nie jest to już zupełnie samodzielny model, a wydłużona i do szpiku luksusowa odmiana Mercedesa S600. Po tym jak poznaliśmy sedana, teraz przyszedł czas na ekstremalnie długiego i prestiżowego Pullmana.

Zobacz też: Najwyższy wymiar luksusu: Mercedes-Maybach S600 na nowych zdjęciach

Auto w sumie mierzy blisko 6,5 metra długości, a to przełożyło się na konfigurację foteli 2+2+2, z dwoma tylnymi rzędami siedzeń ustawionymi naprzeciw siebie. Przedział pasażerski został dodatkowo oddzielony specjalną przegrodą zapewniającą prywatność. Tunel środkowy zawiera m.in. panel sterowania systemem wentylacji kabiny, zestaw nagłaśniający firmy Burmeister, czy wielki 18,5-calowy ekran.

Pod maską zaskoczenia nie ma. Do napędu Niemcy zastosowali benzynową jednostkę V12 o pojemności 6 litrów. Generowana siła to 530 KM i 830 Nm momentu obrotowego. Dokładnych danych jeszcze nie znamy i musimy się zadowolić tylko pierwszymi zdjęciami producenta. Na więcej trzeba poczekać do oficjalnego debiutu na targach w Genewie. Ten słynny szwajcarski salon samochodowy odbędzie się w dniach 3-15 marca.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: