SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mercedes-Maybach S 600 Pullman w polskim CENNIKU: 6,5 metra ultraluksusowej superlimuzyny

Mercedes-Maybach S 600 Pullman w polskim CENNIKU: 6,5 metra ultraluksusowej superlimuzyny

12.11.2015, godz. 12:24
Mercedes-Maybach S 600 Pullman
Mercedes-Maybach S 600 Pullman foto: Mercedes

Polscy dilerzy Mercedes-Benz otworzyli możliwość składania zamówień na Mercedesa-Maybacha S 600 Pullman. W tym przypadku długa nazwa idealnie pasuje do długości auta i wielkości zdolności kredytowej przyszłego właściciela. Zanim pobiegniecie do najbliższego salonu konfigurować swojego Pullmana, poznajcie jego szczegóły techniczne i osiągi.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy narzekają na swojego Mercedesa Maybacha S 600, albo dla tych, którzy mają luźne 3 miliony złotych w portfelu. Otóż jest możliwość zamawiania ultraluksusowej superlimuzyny, która zrobi wrażenie nawet na zlotach afrykańskich dyktatorów.

Zobacz też: Genesis G90 – nowy gracz w pierwszej lidze

Pullman ma niemal 6,5 metra długości, dzięki czemu w kabinie pasażerskiej oddzielonej od szoferki, wygospodarowano przestrzeń dla czterech osób. Oparcia foteli są regulowane w dużym zakresie, aby można było w nich pracować i odpoczywać. Nawiązaniem do klasycznych limuzyn są zamontowane w podsufitce, trzy analogowe wskaźniki, informujące pasażerów o temperaturze powietrza na zewnątrz, prędkości pojazdu i aktualnej godzinie. Limuzyna Pullman jest o 104,3 cm dłuższa od Mercedesa-Maybacha Klasy S - mierzy 649,9 cm długości, z czego na rozstaw osi przypada 441,8 cm. Wysokość nadwozia – 159,8 cm, czyli o 10 cm więcej niż w przypadku Klasy S. Do napędu Pullmana służy 6-litrowa jednostka V12 biturbo o mocy 390 kW (530 KM). Maksymalny moment obrotowy o wartości 830 Nm dostępny jest już od 1900 obr./min. Prędkość maksymalna wynosi 210 km/h.

Mercedes-Maybach S 600 Pullman kosztuje w Polsce od 2 771 600 zł. Standardowe wyposażenie modelu obejmuje m.in. ogumienie PAX, interkom do porozumiewania się z szoferem przy zamkniętej ściance działowej, wzbogacone wykończenie skórą nappa, chłodzony schowek oraz zestaw multimedialny i 18,5-calowy ekran dla pasażerów tylnych foteli, elektrycznie sterowane rolety w tylnych oknach, a także kute obręcze kół. Na zamówienie oferowane są m.in. specjalne lakiery oraz  nagłośnienie Burmester® High-End 3D Surround. Produkcja limuzyny Pullman ma ruszyć w I kwartale 2016 roku.

WIDEO - taki jest Mercedes-Maybach S 600 Pullman

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: