SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mercedes ośmiesza Jaguara. Walka na reklamy trwa

Mercedes ośmiesza Jaguara. Walka na reklamy trwa

25.12.2013, godz. 13:31
Mercedes odpowiada Jaguarowi
foto: Mercedes-Benz

Najpierw Mercedes-Benz zrealizował pomysłową reklamę z kurczakami, prezentującymi działanie innowacyjnego systemu Magic Body Control, po czym ten spot w zabawny sposób sparodiował Jaguar. Na ripostę specjalistów ze Stuttgartu nie trzeba było długo czekać.

Mercedes najpierw promował działanie aktywnego zawieszenia ABC (Active Body Control) z innowacyjną funkcją Magic Body Control. System ten dzięki kamerze rejestruje ukształtowanie nawierzchni, i odpowiednio dostosowuje zawieszenie do nierówności drogi. Zmienia się wtedy siła działania kolumn resorujących, a pofalowania nawierzchni są w znacznym stopniu kompensowane. W pierwszej reklamie Mercedesa świetnie obrazowała takie działanie nieruchoma głowa kurczaka.

Jaguar nie posiada takiego systemu, bo Brytyjczycy stawiają przede wszystkim na sport i odczucia dostarczane z jazdy. Równie prestiżowa marka postanowiła więc dokuczyć Niemcom, realizując własny prześmiewczy spot. W reklamie Jaguara drapieżny kocur pożera kurczaka, a w tle pojawia się wymowny slogan "My preferujemy koci refleks".

Zobacz też: Mercedes rozjeżdża małego Hitlera! Kontrowersyjny spot niemieckich studentów

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź niemieckich specjalistów z Mercedesa. Pojedynek na spoty dosłownie nabrał rozpędu. Obrazek pochodzący ze Stuttgartu przedstawia dynamiczną bryłę wozu, a przed autem wyłania się sylwetka przestraszonego Jaguara, który zaraz straci życie pod kołami limuzyny. Na szczęście pojazd z gwiazdą w logo ma inny nowoczesny system PRE-SAFE brake, który w porę wyhamuje przed każdą przeszkodą. Nad samochodem pojawia się więc slogan "Ponieważ koci refleks nie jest wystarczająco szybki".

Zobacz oryginalną reklamę Mercedesa z kurą

Tak Jaguar upolował kurczaka Mercedesa

Koci refleks nie jest tak szybki jak Mercedes

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: