SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mercedes-Benz chce wykorzystać technologię Google Glass

Mercedes-Benz chce wykorzystać technologię Google Glass

31.07.2013, godz. 17:18
google glass
foto: EAST NEWS

Google Glass to innowacyjne urządzenie, które może zrewolucjonizować nasze życie. Nie tylko zwykli użytkownicy są zainteresowani tą technologią - również koncerny motoryzacyjne chcą z niej skorzystać. Przykładem na to może być niemiecki Mercedes.

Urządzenie o nazwie Google Glass to przedmiot mający formę okularów, służący głównie do robienia zdjęć oraz do stałego korzystania z internetu w bardzo wygodnej formie. Dzięki niemu można też nieustannie otrzymywać wskazówki jak dotrzeć do konkretnego celu, czyli może służyć za GPS. Główną różnicą tego produktu w stosunku do smartfonów jest to, że nie trzeba po niego sięgać do kieszeni, ponieważ mamy go ciągle na nosie. Do jego obsługi wystarczą komendy głosowe lub możemy nim sterować za pomocą panelu dotykowego zamontowanego na obudowie.

>>> Pierwsze w pełni elektryczne BMW i3 w sprzedaży <<<

Mercedes twierdzi, iż takie rozwiązanie jest wręcz stworzone dla kierowców, ponieważ może być podstawą do stworzenia idealnego systemu GPS, który nie będzie nas zmuszał do odrywania wzroku od drogi. Kolejną zaletą Google Glass jest również fakt, że nie trzeba go montować na szybie lub desce rozdzielczej pojazdu, co nie ogranicza widoczności z wnętrza auta. Ponadto, dzięki szybkiemu rozwojowi technologii będzie możliwe dopracowanie asystenta pasa ruchu, który z poziomu okularów będzie mógł nas informować, który pas powinniśmy zająć, aby móc skręcić w odpowiednią ulicę.

A jaka będzie przyszłość technologii? To już okaże się po pewnym czasie, na razie zostaje nam oczekiwanie na wyniki prac niemieckiego producenta.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: