SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mercedes rozjeżdża małego Hitlera! Kontrowersyjny spot niemieckich studentów - WIDEO

Mercedes rozjeżdża małego Hitlera! Kontrowersyjny spot niemieckich studentów - WIDEO

26.08.2013, godz. 17:11
Mercedes-Benz Klasa C, Adolf Hitler
foto:

Rozpędzony Mercedes-Benz dzięki funkcji rozpoznawania przeszkód pojawiających się na drodze, potrafi samodzielnie zatrzymać pojazd w mgnieniu oka. System ten jest do tego stopnia inteligenty i przewidywalny (a przynajmniej według niemieckich studentów), że potrafi wpływać na losy świata. Co to oznacza? Gdyby Mercedes pod koniec XIX wieku produkował tak zaawansowane technicznie auta jak dziś, to młody Adolf Hitler zostałby "wyeliminowany" już w trakcie dzieciństwa.

Od przedstawionego poniżej spotu wideo firma Mercedes-Benz stanowczo się odcina. Marka nie miała nic wspólnego z realizacją kontrowersyjnego filmu z Mercedesem w roli głównej. Nie zmienia to jednak faktu, że wideo wywołało burzę wokół niemieckiego producenta. Wszystko za sprawą trójki studentów ze szkoły filmowej Filmakademie Baden-Wurttemberg, którzy w profesjonalny sposób nakręcili kontrowersyjny spot z Klasą C w roli głównej.

>>> Marcin Dorociński jeździ nowym Mercedesem Klasy E <<<

Młodzi Niemcy w nietypowy sposób zaprezentowali działanie inteligentnego systemu Distronic Plus, montowanego w nowoczesnych Mercedesach. Układ ten rozpoznaje zagrożenie na drodze i jest w stanie samoczynnie zatrzymać auto. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie pomysłowa filmowa scenka. Mercedes przemieszczający się po austriackiej dróżce, najpierw za sprawą Distronic Plus zatrzymuje się przed nieuważnymi dziewczynkami wbiegającymi na jezdnię. Gdy później na ścieżkę wkracza niepostrzeżenie mały chłopiec, samochód bez wahania śmiertelnie go potrąca, a ciało dziecka układa się w swastykę...

Skąd wiadomo, że chłopcem był Adolf Hitler? Jego matka wykrzykuje to właśnie imię, a odjeżdżający z miejsca zdarzenia Mercedes mija tabliczkę z napisem "Braunau am Inn, północno-zachodnia Austria". To właśnie w tym miasteczku urodził się w 1889 roku Hitler, uznany za jednego z największych zbrodniarzy ludzkości. Na końcu spotu pojawia się natomiast slogan "Erkennt Gefahren, bevor sie entstehen", co oznacza "rozpoznaje zagrożenia, zanim one powstaną".

WIDEO - zobacz kontrowersyjny spot

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: