SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mercedes S500 PLUG-IN HYBRID - luksusowa hybryda za pół miliona złotych - GALERIA

Mercedes S500 PLUG-IN HYBRID - luksusowa hybryda za pół miliona złotych - GALERIA

05.08.2014, godz. 14:01
Mercedes S500 PLUG-IN HYBRID
foto: Mercedes

Mercedes systematycznie wprowadza nowe odmiany Klasy S. W polskich salonach sprzedaży debiutuje właśnie kolejny wariant hybrydowy tej luksusowej limuzyny. Najnowszy Mercedes korzysta z technologii typu plug-in.

Samochód dysponuje imponującą mocą 442 KM i 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Hybrydowy napęd składa się z 3-litrowego silnika V6 biturbo (333 KM) i elektrycznego motoru generującego 115 KM. Energia elektryczna jest składowana w akumulatorze litowo-jonowym. Baterię można ładować ze zwykłego gniazdka za pomocą kabla.

Najnowsza Klasa S przyśpiesza do 100 km/h w 5,2 sekundy. Producent obiecuje spalanie na poziomie 2,8 litra na 100 kilometrów. W trybie wyłącznie elektrycznym samochód może przebyć do 33 kilometrów.

Przeczytaj też: Mercedes S65 AMG Coupe - luksusowe turismo w najmocniejszej odmianie - GALERIA

Sposób napędu jest dobierany na podstawie obliczeń systemu zarządzania energią. Bierze on pod uwagę takie parametry jak stan naładowania akumulatora, warunki drogowe, czy długość podróży zaplanowanej w nawigacji. W razie potrzeby kierowca może sam ustalać rodzaj napędu za pomocą czterech trybów jazdy i trzech ustawień skrzyni biegów.

Najnowsza Klasa S PLUG-IN HYBRID pojawi się u polskich dealerów we wrześniu tego roku. Zamówienie można składać już teraz. Aby stać się właścicielem topowej hybrydy Mercedesa, trzeba wydać nie mniej niż 499 900 zł.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: