SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mercedes SLS AMG Coupe Electric Drive na targach Motor Show Poznań 2013 - WIDEO

Mercedes SLS AMG Coupe Electric Drive na targach Motor Show Poznań 2013 - WIDEO

08.04.2013, godz. 19:04
Mercedes SLS AMG Coupe Electric Drive na Motor Show Poznań 2013
foto:

Mercedes-Benz na targach motoryzacyjnych w Poznaniu zaprezentował w pełni elektryczną wersję swojego supersportowego wozu - model SLS AMG Coupe Electric Drive. Bezemisyjny pojazd zasilany układem elektrycznym pierwszą setką osiąga zaledwie w 3,9 sekundy.

Mercedes SLS AMG Coupe Electric Drive to nie tylko najmocniejszy wóz elektrycznym na świecie, ale także najmocniejszy seryjny Mercedes w historii marki. Pojazd wykorzystuje cztery elektryczne silniki synchroniczne o łącznej mocy 750 KM i maksymalnym momencie obrotowym 1000 Nm. Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu 3,9 sekundy i może osiągnąć prędkość maksymalną 250 km/h (ograniczoną elektronicznie).

Każdy z czterech elektrycznych silników rozstawionych blisko kół, waży po 45 kg i osiąga prędkość 13000 obr. Jednostki napędzają koła samochodu za pośrednictwem zamocowanej osiowo przekładni. Silniki po wciśnięciu pedału gazu natychmiast generują maksymalny moment obrotowy, a ich praca jest cicha i pozbawiona jakichkolwiek wibracji. Baterie litowo-jonowe o pojemność 60 kWh są chłodzone cieczą.

Koszt elektrycznego superwozu z lśniącą gwiazdą w logo to 416 500 euro, czyli około 1,7 mln zł.

/źródło x-news/

WIDEO - Mercedes SLS AMG Coupe Electric Drive na Motor Show Poznań 2013:

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: