SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mercedes ustanawia nowe rekordy w produkcji aut

Mercedes ustanawia nowe rekordy w produkcji aut

04.01.2014, godz. 21:00
Nowy Mercedes-Benz Klasa A
foto:

Miniony 2013 rok był dla Mercedesa czasem pełnym sukcesów. Nie dość, że nowe modele wzbudzają olbrzymie zainteresowanie, to ponadto chętnych na ich zakup jest tylu, że fabryki niemieckiego producenta biją rekordy produkcji. Jeżeli trend ten będzie się utrzymywał, to Niemcy mają przed sobą kolejny dobry rok.

W zakończonym niedawno roku 2013 bramy fabryk Mercedesa opuściło aż 1,49 mln aut. To oznacza, że niemiecki producent ustanowił swój nowy rekord produkcji. Duży wkład w ten sukces miał m.in. model CLA, który przez pierwsze cztery miesiące produkcji znalazł aż 12 tys. nabywców. To duży sukces zważywszy na fakt, że auta klasy premium nie należą do najtańszych.

Co ciekawe, również nowa Klasa S może się poszczycić imponującym wynikiem. Otóż w ubiegłym roku w fabryce w Sindelfingen było produkowanych aż 460 egzemplarzy dziennie. Najwyraźniej klienci docenili nowy design i nowoczesne technologie stosowane w jednej z najbardziej komfortowych limuzyn na świecie.

Zobacz też: Sprzedano już milion Mercedesów Klasy B

Rok 2014 zapowiada się dla Mercedesa równie dobrze. Niemiecka marka pokaże światu najwięcej nowych modeli od roku 2009, a jest to możliwe dzięki dużym inwestycjom poczynionym w tym kierunku. Co więcej, producent zamierza również zainwestować miliardy euro w swoje fabryki - zakład w Sindelfingen otrzyma blisko 1 mld euro, 1,2 mld euro otrzyma fabryka w Rastatt, a kolejny 1 mld euro zasili taśmę montażową w Bremen.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: