SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mercedes Vito - nowa odsłona niemieckiego dostawczaka - GALERIA + WIDEO

Mercedes Vito - nowa odsłona niemieckiego dostawczaka - GALERIA + WIDEO

29.07.2014, godz. 12:44
Mercedes Vito
foto: Mercedes

Mercedes Vito trzeciej generacji właśnie zadebiutował. Auto jest użytkową odmianą przedstawionej na początku roku Klasy V. Samochód prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Czy okaże się równie praktyczny, co jego poprzednicy?

Vito nawiązuje do Klasy V, ale oba pojazdy wyraźnie różnią się charakterem. Klasa V jest luksusową salonką, a Vito wszechstronnym samochodem do codziennej pracy. Najnowszy van Mercedesa będzie dostępny w wielu zróżnicowanych konfiguracjach, aby jak najlepiej dopasować się do oczekiwań klientów.

Niemiecki dostawczak oferuje dużą ładowność wynoszącą 1369 kg. Samochód można wybrać w trzech długościach: 4895 mm, 5140 mm, 5730 mm. Nowe Vito jest o 140 mm dłuższe od poprzednika. Wysokość w najwyższej wersji nadwozia wynosi 1910 mm.

Przeczytaj też: Nowy Renault Master dostępny w salonach od września - GALERIA + WIDEO

Najnowszy Mercedes jest dostępny w odmianach Vito Furgon, Vito Crew i Vito Tourer. Ta ostatnia przeznaczona jest do przewozu pasażerów, natomiast Furgon i Crew przystosowano do radzenia sobie z ciężkimi ładunkami.

Bazowy silnik w gamie to 1.6-cylindrowy motor napędzający koła przednie, dostępny w dwóch wersjach mocy: 109 CDI - 88 KM i 111 CDI - 114 KM. Tylny napęd pojawi się wraz z silnikiem 2.2, występujących w wariantach: 114 CDI - 136 KM, 116 CDI - 163 KM i 119 BlueTEC - 190 KM. Najmocniejsza wersja będzie połączona z 7-stopniową skrzynią automatyczną, natomiast pozostałe otrzymają w standardzie 6-biegową skrzynię manualną.

Mercedes nie podał na razie dokładnej daty, kiedy nowe Vito pojawi się w salonach sprzedaży.

WIDEO - taki jest nowy Mercedes-Benz Vito

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: