SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mercedes Klasy E pokonał 2 tysiące kilometrów na jednym baku! - GALERIA

Mercedes Klasy E pokonał 2 tysiące kilometrów na jednym baku! - GALERIA

30.06.2014, godz. 15:25
Mercedesm Klasy E 2 tysiące kilometór na baku
foto: Mercedes

Niemcy znaleźli ciekawy sposób na pokazanie ludziom, jak ekonomiczne potrafią być samochody z gwiazdą na masce. Za kierownicą Mercedesa Klasy E posadzono brytyjskiego dziennikarza Adrew Frankela, który na jednym baku przebył trasę z Afryki prosto na prestiżowy Festiwal Prędkości w Goodwood.

Podróż rozpoczęła się w Tangerze w Północnej Afryce. Samochód przebył drogę 1968 km przez dwa kontynenty i cztery kraje. Średnie spalanie Klasy E wyniosło 3,1 litra na 100 km. Dotarcie do Goodwood zajęło około 27 godzin.

Samochód wykorzystany w podróży to Mercedes E300 BlueTec Hybrid. Auto nie było poddawane żadnym specjalnym przeróbkom. Jedynym dodatkiem był bak o pojemności powiększonej do 80 litrów. Taki bak można zamówić w salonach przy zakupie Klasy E za 125 euro, czyli nieco ponad 500 zł.

Przeczytaj też: Nowy Mercedes CLS po liftingu oficjalnie: kosmetyka i kilka innowacji - ZDJĘCIA

Pod maską Mercedesa znajduje się 2,1-litrowa jednostka wysokoprężna o mocy 204 KM i momencie obrotowym 500 Nm. Silnik spalinowy połączono z motorem elektrycznym generującym 27 KM. Luksusowy sedan z takim napędem przyśpiesza do 100km/h w czasie 7,5 sekundy.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: