SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości MINI Clubman Concept: nowa odsłona stylowego kombi

MINI Clubman Concept: nowa odsłona stylowego kombi

27.02.2014, godz. 08:08
MINI Clubman Concept
foto: MINI

Poprzednia generacja MINI Clubmana najwidoczniej doczeka się następcy. Designerzy przygotowali koncepcyjny model zwiastujący przedłużoną wersję stylowego autka. To ciąg dalszy nowości jakie będą miały podczas 84. Salonu Samochodowego w Genewie.

Auto względem poprzedniej wersji produkcyjnej jest aż o 26 cm dłuższe i prawie o 17 cm szersze. Nietypowy sposób dostępu do wnętrza z tylko jednymi tylnymi drzwiczkami, w dodatku otwierającymi się pod wiatr, został zastąpiony klasycznymi drzwiami po obu stronach nadwozia. Za to niezmieniony pozostał układ podwójnych drzwi bagażnika, które zastępują tradycyjną tylną klapę.

Przeczytaj też: Nowy Mini Cooper 2014 w Polsce: CENA od 69 900 zł

Z zewnątrz auto charakteryzuje się eliptycznymi światłami przednimi charakterystycznymi dla marki. Patrząc na sześciokątny grill, również poznamy, spod jakiego znaku samochodem mamy do czynienia. Stylistyka Clubmana zdaniem producenta ma łączyć elegancję z użytecznością.

W środku pojazdu także dominują kształty eliptyczne. Pierwsze wizje pozwalają stwierdzić, ze wnętrze Clubmana będzie charakteryzować się wysublimowanym stylem i świetną jakością wykończenia. Według zapewnień producenta samochód będzie bogato wyposażony w wiele użytecznych rozwiązań infotainment. Bardzo ciekawym rozwiązaniem będzie system bezprzewodowego łączenia się auta z wirtualnym światem za pośrednictwem chmury.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: