SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości MINI wycofa niektóre modele ze swojej gamy

MINI wycofa niektóre modele ze swojej gamy

12.03.2014, godz. 14:16
MINI Cooper Coupe - wersja John Cooper Works
foto: mini

Ofensywa modelowa marki MINI była w ostatnich latach niezwykle dynamiczna. Okazuje się jednak, że było to ryzykowne posunięcie, bo nietypowe modele marki należącej do BMW, najzwyczajniej sprzedają się zbyt słabo.

Firma o brytyjskich korzeniach rozważa wycofanie paru modeli z oferty. Chodzi o takie wersje małego autka jak Coupe i Roadster, a także trochę większego Pacemana. Klienci nie zaakceptowali specyficznego wyglądu i obniżonej funkcjonalności tych aut, o czym mówią wyniki sprzedaży. W ofercie obok klasycznego Mini Coopera, z pewnością pozostanie podwyższony Coutryman - te pojazdy najbardziej spełniają potrzeby użytkowników. Niebawem dołączy do nich też całkiem nowy Clubman.

Przeczytaj też: MINI Clubman Concept: nowa odsłona stylowego kombi

Trudno się dziwić takim decyzjom. W ubiegłym 2013 roku w Europie sprzedano tylko 2678 sztuk Roadstera. Na odmianę Coupe zdecydowało się dokładnie 3858 osób. Jeśli chodzi o Pacemana, to pojazd ten rozszedł się w liczbie 8229 egzemplarzy, natomiast Clubman znalazł na siebie 7485 nabywców. Dla porównania klasyczny hatchback Mini sprzedał się na Starym Kontynencie w 78 102 egzemplarzy, a Countrymana trafił do 47 177 osób.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: