SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mitsubishi Attrage: Nowy globalny kompaktowy sedan

Mitsubishi Attrage: Nowy globalny kompaktowy sedan

21.05.2013, godz. 13:52
Mitsubishi Attrage
foto: Mitsubishi

Mitsubishi Motors stawia na nowe modele. W lipcu tego roku firma zaprezentuje w Tajlandii nowego globalnego sedana o nazwie Attrage. Zaletami kompaktowego auta będzie niska masa własna, innowacyjny małolitrażowy silnik i niewielkie spalanie.

Mitsubishi Attrage swoją nazwą nawiązuje do angielskiego słowa "attractive", co w tłumaczeniu oznacza atrakcyjny. Taki według Japończyków ma być nowy sedan, cechujący się opływowym kształtem i krótką przednią częścią nadwozia, przekładającą się na doskonałą widoczność do przodu, czy zwinności przy manewrowaniu. Dzięki temu samochód odznacza się najmniejszym w klasie promieniem zawracania, wynoszącym 4.8 metra. Linia boczna wznosząca się ku tylnej części ma dodawać dynamizmu, ale przez zbyt krótki przód i tył, proporcje nadwozia są trochę zaburzone.

>>> Mitsubishi Space Star 2013: Auto klasy B dla Europy - ZDJĘCIA <<<

Auto zostało zbudowane na lekkiej konstrukcji typu RISE (Reinforced Impact Safety Evolution), przy wykorzystaniu stali o wysokiej odporności na rozciąganie. Pod maską znajdzie się silnik benzynowy o pojemności 1.2 litra MIVEC, z systemem zmiennych faz rozrządu, współpracujący z 5-biegową skrzynią manualną, lub z automatyczną przekładnią CVT z układem kinematycznych kół zębatych.

Niska masa własna i własności aerodynamiczne o współczynniku oporu powietrza CD na poziomie 0.29, przełożą się na nieduże zapotrzebowanie na benzynę. Wydajność paliwowa Mitsubishi Attrage bazująca na europejskich metodach kalkulacji, została wyliczona na spalanie nie wyższe, niż 5l/100 km. Pojazd spełnia normy EURO4. Samochód będzie wytwarzany w prowincji Chonburi w Tajlandii, a jego produkcję szacuje się na ponad 100,000 egzemplarzy rocznie po piątym roku produkcji. Na razie Mitsubishi Motors nie podaje informacji, czy model Attrage zostanie wprowadzony do europejskiej oferty.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: