SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mitsubishi Eclipse Cross wjeżdża do klasy crossoverów

Mitsubishi Eclipse Cross wjeżdża do klasy crossoverów

08.03.2017, godz. 14:32
Genewa 2017 - stoisko Mitsubishi
Genewa 2017 - stoisko Mitsubishi foto: SuperAuto24.pl

Mitsubishi Eclipce Cross to gorąca premiera japońskiej marki z diamentami w logotypie. Eclipse to doskonale znana nazwa w świecie, ale wcześniej było to sportowe coupe, a teraz Mitsubishi przeszczepiło ją na swojego nowego reprezentanta w klasie crossoverów.

Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie Mitsubishi Motors odsłoniło świeżą propozycję, która ma z impetem wejść w segment rynku kompaktowych SUV-ów z napędem na cztery koła. - Nazwa tego samochodu nawiązuje zarówno do sportowego, słynnego modelu Eclipse, zaś druga część zachęca do przełamywania barier. Główną cechą wyróżniającą ten model jest prowokacyjna i dynamiczna sylwetka, z którą w parze idą bardzo dobre osiągi, świetna jakość i wiele nowinek technologicznych - tłumaczy Kinga Lisowska, Manager ds. Public Relations MMC Car Poland.

Zobacz: Salon Samochodowy Genewa 2017 - DUŻA GALERIA

Zaprojektowane od podstaw wnętrze otrzymało duży ekran systemu multimedialnego górujący nad deską rozdzielczą oraz wyświetlacz przezierny HUD ponad zegarami. Łączność ze smartfonem jest realizowana poprzez układy Apple Car Play oraz Android Auto. Pod maską ulokowano zupełnie nowy silnik benzynowy o pojemności 1.5 litra wspomagany turbosprężarką, który może być połączony z 6-biegową manualną skrzynią lub automatyczną przekładnią CVT. Przygotowano też wysokoprężną jednostkę 2.2 litra oferowaną z ośmiobiegowym automatem. W aucie nie zabraknie też konfiguracji z inteligentnym napędem na cztery koła. Produkcja będzie odbywać się w Japonii.

Źródło: X-NEWS
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: