SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mitsubishi eX Concept: w pełni elektryczny crossover nowej generacji

Mitsubishi eX Concept: w pełni elektryczny crossover nowej generacji

08.10.2015, godz. 18:42
Mitsubishi eX Concept
Mitsubishi eX Concept foto: Mitsubishi

Mitsubishi pokazało swój najnowszy projekt koncepcyjny o nazwie eX. O ile wygląd pojazdu już znamy, o tyle szczegółowe informacje na temat auta wciąż są trzymane w tajemnicy. Japończycy twierdzą jedynie, że eX jest w pełni elektrycznym crossoverem nowej generacji.

W ostatnim czasie w Mitsubishi bardzo intensywnie pracują nad pojazdami zasilanymi z gniazdka, czego efektem jest pojawienie się m.in. modelu Outlander PHEV oraz koncepcyjnego modelu eX. Drugi z wymienionych pojazdów jest projektem w pełni elektrycznego kompaktowego crossovera nowej generacji, który być może w przyszłości pojawi się w sprzedaży. Swoim wyglądem eX przypomina miniaturowy transporter opancerzony przeniesiony z przyszłości. Masywne nadwozie w połączeniu z małymi szybami daje efekt macho, a groźna "twarz" wzbudza postrach. Przeciwstawnie otwierane drzwi raczej nie mają szansy na trafienie do produkcji, gdyż rozwiązanie to byłoby po prostu za drogie.

Zobacz: TEST Mitsubishi Outlander po liftingu: 100 zmian na lepsze?

Niestety Mitsubishi opisując eX Concept mianem crossovera nowej generacji, nie podało zbyt dużo szczegółów. Wiadomo jedynie, że japoński koncept jest wyposażony w dwa silniki elektryczne, a każdy z nich odpowiada za osobną oś. Auto zostało również wyposażone w autonomiczną technologię jazdy, ale brak konkretniejszych wiadomości na ten temat.

Koncepcyjne Mitsubishi eX zostanie zaprezentowane na zbliżającym się Salonie Samochodowym w Tokio.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: