SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mitsubishi Lancer Evo X: koniec produkcji już w tym roku

Mitsubishi Lancer Evo X: koniec produkcji już w tym roku

31.03.2014, godz. 06:00
Mitsubishi Lancer Evo X
foto: Mitsubishi

Mitsubishi Lancer Evo X to jeden z niewielu samochodów, które w obecnych czasach mogą nosić miano "cywilnej rajdówki". Sportowe auto z Japonii już od siedmiu lat jest na rynku, dlatego producent planuje wraz z końcem roku zakończyć produkcję obecniej generacji. Wydawać by się mogło, że w zanadrzu powinien czekać następca, jednak okazuje się, że Mitsubishi na razie nie przewiduje "zmiany warty".

O tym, że dziś sprzedawany Mitsubishi Lancer Evo X powinien już powoli przejść na emeryturę mówiło się od 2011 roku. Najnowsze informacje donoszą, że Japończycy zakończą produkcję wraz z końcem bieżącego rocznika. Niestety Mitsubishi Motors Company na razie nie przewiduje pojawienia się jego następcy na rynku.

Zobacz też: Mitsubishi Lancer Sportback 1.6 - TEST  niebanalnego hatchbacka od SuperAuto24.pl

Chodzą plotki, że obecna generacja "miśka" może być ostatnią w historii, która nosi oznaczenie Evo. Firma swoją politykę argumentuje tym, że coraz mniej osób decyduje się na zakup auta o tak rajdowym charakterze jak sportowy Lancer.

Wieści głoszą, że ewentualne Evo XI będzie dopiero za kilka lat, a pod jego maskę trafi napęd hybrydowy. Jeśli tak się stanie, będzie to duży cios dla fanów modelu, którzy kochają go właśnie za swoją radykalną naturę i rajdowe korzenie.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: