SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mitsubishi Mirage w Europie będzie nazywać się Space Star - ZDJĘCIA + WIDEO

Mitsubishi Mirage w Europie będzie nazywać się Space Star - ZDJĘCIA + WIDEO

10.01.2013, godz. 12:21
Mitsubishi Mirage
foto: Mitsubishi

Mitsubishi szykuje wprowadzenie nowego samochodu klasy B na rynek Starego Kontynentu. Miejski model znany dotąd jako Mirage, w Europie zostanie opatrzony znaną nazwą Mitsubishi Space Star. Polską premierę auta zaplanowana na jesień.

Motoryzacyjne marki często odmiennie nazywają swoje samochody na różnych kontynentach. W przypadku Mitsubishi Mirage chodzi jednak o to, że w związku z niespodziewanymi kwestiami prawnymi, związanymi z prawami handlowymi do znaku "Mirage" w Europie, firma Mitsubishi Motors Corporation zdecydowała o przemianowaniu auta klasy B na model Space Star.

Space Star nie jest jednak całkiem nową nazwą. Stanowi ona nawiązanie do znanego, popularnego i przyjaznego dla użytkowników 5-drzwiowego minivana klasy MPV, produkowanego w latach 1998–2005. Auto niegdyś było cenione przez klientów za przestronne wnętrze, oszczędność i funkcjonalność.

Mitsubishi Mirage - WYMIARY

Debiutujące niebawem w Europie Mitsubishi Mirage - a raczej nowy Space Star, to 5-osobowe autko, które jest wytwarzane od marca 2012 roku w Tajlandii, i sprzedawane na rynkach azjatyckich. Jego wymiary to 371 cm długości, waga to zaledwie 845 kg, a pojemność bagażnika wynosi 235 l. Współczynnik oporu powietrza utrzymany został na poziomie 0.27 Cd.

Mitsubishi Mirage - SILNIK

Auto napędza 1- litrowy, 3-cylindrowy, benzynowy silnik z układem zmiennych faz rozrządu MIVEC, wyposażony w system Auto Stop&Go i 5-biegową manualną skrzynię. Średnie spalanie to około 4 l/100km, a emisją CO2 wynosi 92 g/km.

Polska premiera Mitsubishi Space Star została zaplanowana na jesień bieżącego roku. W Niemczech auto trafi do sprzedaży o wiele szybciej, bo już w marcu.

WIDEO - tak prezentuje się Mitsubishi Mirage

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: