SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mitsubishi Space Star 2013: Auto klasy B dla Europy - ZDJĘCIA

Mitsubishi Space Star 2013: Auto klasy B dla Europy - ZDJĘCIA

07.03.2013, godz. 17:00
Mitsubishi Space Star 2013
foto: Mitsubishi

Mitsubishi szykuje wprowadzenie nowego samochodu klasy B na rynek Starego Kontynentu. Miejski model, który w Europie będzie sprzedawany pod nazwą Mitsubishi Space Star, pojawił się na motoryzacyjnych targach w Genewie. Polska premiera auta zaplanowana została na jesień.

Mitsubishi Motors Corporation na rynkach europejskich będzie sprzedawać swoje nowe aut klasy B nie jako model Mirage, tylko pod nazwą Space Star. Debiutujący na Salonie Samochodowym w Genewie miejski pojazd, to 5-osobowe autko, które jest wytwarzane od marca 2012 roku w Tajlandii, i sprzedawane na rynkach azjatyckich jako Mirage. Jego wymiary to 3710 mm długości, waga to zaledwie 845 kg, a pojemność bagażnika wynosi 235 litrów. Współczynnik oporu powietrza utrzymany został na poziomie 0.27 Cd.

Auto napędzać może jeden z dwóch 3-cylindrowych, benzynowy silników z układem zmiennych faz rozrządu MIVEC, wyposażony w system Auto Stop&Go. Pierwszy o pojemności 1.0 posiada moc 71 KM i 88 Nm. Drugi o pojemności 1.2 dostarcza 80 KM i 106 Nm. Podstawowo jednostki są spięte z 5-biegową manualną skrzynią. W opcji dostępny jest bezstopniowy automat CVT. Średnie spalanie to około 4 l/100km, a emisją CO2 wynosi 92 g/km. Polska premiera została zaplanowana na jesień bieżącego roku.

Japoński producent przez kwestie prawne, związane z prawami handlowymi do znaku "Mirage" w Europie, musiał przemianować swoje auto klasy B. Oznaczenie Space Star nie jest nowe w nomenklaturze Mitsubishi. Stanowi ono nawiązanie do znanego, popularnego i przyjaznego dla użytkowników 5-drzwiowego minivana klasy MPV, produkowanego w latach 1998–2005. Auto niegdyś było cenione przez klientów za przestronne wnętrze, oszczędność i funkcjonalność.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: