SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Co Mitsubishi zaprezentuje na targach w Genewie

Co Mitsubishi zaprezentuje na targach w Genewie

06.02.2014, godz. 10:17
Mitsubishi na Salonie Samochodowym w Genewie
foto: Mitsubishi

Podczas 84. Salonu Samochodowego w Genewie, który zostanie otwarty dla zwiedzających 6 marca, Mitsubishi Motors Corporation zdradzi europejskim klientom plany na przyszłość. Firma zaprezentuje trzy ciekawe koncepty oraz będzie promować sprzedawaną od niedawna na Starym Kontynencie nowość - Outlandera PHEV.

Mitsubishi na Genewę przyszykowało trzy najnowsze samochody koncepcyjne, w których główny nacisk położono na design, osiągi oraz wysoką wydajność ekologiczną. Pojazdy te w "rozszerzonej rzeczywistości" prezentują  kierunek rozwoju konstrukcji japońskiego producenta i modele, które w niedalekiej przyszłości pojawią się na rynku.

Concept XR-PHEV: kompaktowy crossover w stylu coupe z elektrycznym układem hybrydowym typu plug-in. W samochodzie zastosowano układ PHEV z napędem na przednie koła. System obejmuje jednostkę benzynową MIVEC o pojemności 1.1 litra - wyposażoną w turbosprężarkę i bezpośredni wtrysk paliwa, lekki i bardzo wydajny silnik elektryczny oraz akumulator o wysokim napięciu.

Przeczytaj też: Mitsubishi Outlander PHEV w Polsce: CENA hybrydowego SUV-a od 176 990 zł

Concept GC-PHEV: pełnowymiarowy SUV nowej generacji z hybrydowym system napędu plug-in oraz ze stałym napędem na cztery koła 4WD. Samochód z silnikiem umieszczonym z przodu został wyposażony w architekturę PHEV obejmującą 3-litrową, benzynową, turbodoładowaną jednostkę V6 MIVEC współpracującą z ośmiobiegową przekładnią automatyczną oraz silnik elektryczny o wysokiej mocy i akumulator o wysokim napięciu. Taka koncepcja napędu gwarantuje doskonałe osiągi w każdym terenie, godne prawdziwego SUVa.

Concept AR: kompaktowy MPV (samochód wielofunkcyjny) nowej generacji, oferujący mobilność SUV-a i przestrzeń dla pasażerów typową dla konstrukcji MPV. Samochód napędzany jest przez lekki system hybrydowy z napędem pasowym rozrusznika-alternatora (BSG - Belt-driven Starter and Genarator system). System składa się z trzycylindrowego, turbodoładowanego silnika benzynowego o bezpośrednim wtrysku MIVEC o pojemności 1.1 litra, który współpracuje z systemem BSG małej mocy, litowo-jonowym akumulatorem o napięciu 48V oraz przetwornicą prądu stałego (DC-DC).

Outlander PHEV: na stoisku Mitsubishi Motors w Genewie pojawi się również najnowsze wydanie outlandera, który uświetni obchody czterdziestolecia istnienia firmy w Europie, stanowiąc doskonałe uzupełnienie dla trzech innowacyjnych konceptów. Model ten będzie również świętował wielki sukces swojego debiutu w Europie (łącznie ponad 15 000 zamówień, stan na 1 lutego), a zwiedzający będą mogli podziwiać zarówno odmianę produkcyjną, jak i wersję rajdową, która z powodzeniem ukończyła wyczerpujący rajd Asia Cross Country Rally 2013 rozgrywany na dystansie 2000 kilometrów

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: