SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mitsubishi Triton, czyli zupełnie nowe Mitsubishi L200 debiutuje - GALERIA

Mitsubishi Triton, czyli zupełnie nowe Mitsubishi L200 debiutuje - GALERIA

19.11.2014, godz. 08:32
Mitsubishi Triton 2015
Mitsubishi Triton 2015 foto: Mitsubishi

Mitsubishi Motors Corporation prezentuje nowego pick-upa. Model Triton, który u nas znany jest jako L200 to już piąta generacja tego użytkowego wozu. Auto produkowane w Tajlandii będzie eksportowane docelowo do około 150 krajów świata, w tym także do Europy.

Po 9 latach produkcji poprzedniej generacji Mitsubishi Triton (L200), czas na następcę. Auto podobnie jak w przypadku poprzednika, będzie sprzedawane w państwach Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej, Oceanii, na Bliskim Wschodzie, a także w Europie, Afryce i Ameryce Łacińskiej.

Nowy Triton ma być najlepszym na rynku autem typu SUT (Ultimate Sport Utility Truck), łączącym komfortowe wnętrze samochodu osobowego z funkcjonalnością i niezawodnością pickupa. Muskularna i dynamiczna stylizacja nadwozia została połączona z dużą ładownością i świetnymi właściwościami jezdnymi. Auto zbudowane jest na ramie i wykorzystuje opatentowane przez MMC wytrzymałe struktury nadwozia RISE.

Przeczytaj: TEST Mitsubishi Space Star 1.2 Intense: diamencik z ukrytym potencjałem

Pick-up ma mieć o wiele lepiej wyciszoną kabinę pasażerską niż dotychczasowe L200, osiągając pod tym względem poziom zbliżony do samochodów osobowych. Duża w tym zasługa zastosowania nowego cichszego silnika Diesla i materiałów tłumiących hałasy i wibracje. Auto pojawi się w sprzedaży w wersji Single Cab, Double Cab i Club Cab. W gamie jednostek napędowych znajdują się trzy silniki: 2.5 litra turbodiesel, 2.4 litra MIVEC turbodiesel, a także motor benzynowy 2.4 litra.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: