SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Mitsubishi wprowadza 5 lat fabrycznej gwarancji na nowe samochody

Mitsubishi wprowadza 5 lat fabrycznej gwarancji na nowe samochody

08.01.2015, godz. 16:38
Mitsubishi Lancer Sportback
foto: zdjęcia własne

Mitsubishi Motors Corporation, jako pierwszy japoński producent samochodów, wprowadził w Europie 5-letnią, fabryczną gwarancję na nowe samochody marki Mitsubishi. Nowe zasady gwarancyjne weszły w życie z dniem 1 stycznia.

Mitsubishi Motors zdecydowało się rozszerzyć w Europie gwarancję fabryczną z 3 do 5 lat, zachowując jednocześnie limit przebiegu wynoszący 100 000 kilometrów. Zmiana warunków gwarancji ma zwiększyć satysfakcję z zakupu. Dłuższa gwarancja oznacza dla klientów niższe koszty eksploatacji, wyższą wartość samochodu aż do 5 roku użytkowania i poczucie bezpieczeństwa w przypadku awarii pojazdu.

Sprawdź też: Mitsubishi Lancer Sportback 1.6 - TEST niebanalnego hatchbacka

Co ciekawe Mitsubishi Motors jest jedynym japońskim producentem samochodów, który oferuje 5-letnią, szeroką gwarancję fabryczną na Starym Kontynencie. Nowe warunki obowiązują od 1 stycznia 2015 roku i dotyczą modeli Mitsubishi zarejestrowanych przez klientów w Europie jako nowe samochody.

Do tej pory tylko innowacyjny model Outlander PHEV był oferowany z 5 letnią gwarancją na akumulator trakcyjny i komponenty systemu EV. W Polsce fabryczną, 5-letnią gwarancją są objęte teraz modele: Space Star, Lancer Sedan, Lancer Sportback,  ASX, ASX RalliArt, Outlander, Outlander PHEV, Pajero oraz L200.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: