SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Supersamochód z Monako: Montecarlo Automobile Rascasse

Supersamochód z Monako: Montecarlo Automobile Rascasse

27.06.2013, godz. 15:11
Montecarlo Automobile Rascasse
foto:

Monte Carlo jawi się nam jako oaza blichtru, przepychu i niezmierzonego bogactwa, w którym raz do roku milionerzy mogą sobie obejrzeć wyścig Formuły 1. Okazuje się, że w państwie tym również produkuje się samochody. I to nie byle jakie, bowiem produkty Montecarlo Automobili to jedne z najbardziej ekskluzywnych pojazdów na świecie.

Firma Montecarlo Automobile nie jest powszechnie znana, jednak działa ona już od ponad 30 lat, więc jest to spory okres jak na tak małe przedsiębiorstwo. Została założona w 1983 roku przez kierowcę wyścigowego Fulvio Maria Ballabio i w bieżącym roku obchodzi swój okrągły jubileusz 30-lecia istnienia na rynku superaut. Ta rocznica to również pretekst do stworzenia kolejnego, zupełnie nowego modelu.

Rascasse jest napędzany silnikiem V12 o pojemności 5.4-litra o mocy 500 KM. Motor może pracować zarówno na benzynie, jak i na LPG wzbogacone wodorem. Plany przewidują w przyszłości produkcję tego modelu w jeszcze mocniejszej wersji hybrydowej wraz napędem na wszystkie koła.

>>> Bugatti Veyron: jeszcze więcej fabrycznej mocy! <<<

Stylistyka jest rzeczą sporną, więc to czy samochód się komuś podoba czy nie, warto rozstrzygnąć samemu. Wiadomo natomiast, że auto otrzymało podnoszone do góry drzwi oraz zdejmowany dach, zaś wnętrze wygląda bardzo elegancko - widać, że designerzy wzorowali się tutaj na licznych jachtach stacjonujących w okolicznej zatoce.

Przewiduje się powstanie zaledwie 15 sztuk Rascasse, a za jeden egzemplarz należy zapłacić około 500 000 euro (ponad 2 mln zł).

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: