SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Motor Show Poznań 2014: Mitsubishi Space Star ma być sprzedażowym hitem - WIDEO

Motor Show Poznań 2014: Mitsubishi Space Star ma być sprzedażowym hitem - WIDEO

29.03.2014, godz. 23:37
Mitsubishi Space Star
foto:

Ten model będzie prawdziwym hitem wśród samochodów segmentu B. Polski oddział Mitsubishi Motors oficjalnie zaprezentował w Polsce nowego Space Stara. Japoński hatchback będący następcą popularnego Colta jest już w podstawie bardzo dobrze wyposażony, a jego cena rozpoczyna się od 38 990 zł.

Po 2 latach od rozpoczęcia produkcji modelu Space Star w nowej fabryce Laem Chabang w Tajlandii, wyprodukowano już łącznie 200 tysięcy egzemplarzy tego samochodu. Auto stanowi pierwszy z wariantów projektu "Global Small", który opiera się na 3 założeniach: jedna płyta podłogowa, jedna fabryka, jeden samochód na wszystkie rynki świata.

Zobacz też: Targi Motor Show Poznań 2014 - relacja zdjęciowa SuperAuto24.pl

Space Star ma wykazywać się niskim zużyciem paliwa, na poziomie 4 l/100 km, przy emisji CO2 już od 92 g/km. Tak niewiele spalanie to m.in. zasługa niskiej masy własnej, rozpoczynającej się od 845 kg i zaawansowanej aerodynamiki (Cx=0.27). Pod maską umieszczono 3-cylindrowe, 12-zaworowe aluminiowe silniki z systemem zmiennych faz rozrządu MIVEC. Pojemności motorów to 1.0-litra (moc 71 KM) oraz 1.2-litra (moc 80 KM).

Źródło: se.tv
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: