SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Motor Show Poznań 2014: odważnie zaprojektowany Jeep Cherokee - WIDEO

Motor Show Poznań 2014: odważnie zaprojektowany Jeep Cherokee - WIDEO

29.03.2014, godz. 22:22
Nowy Jeep Cherokee
foto:

Nowy Jeep Cherokee wyraźnie podnosi poprzeczkę w swym segmencie. Do jego cech charakterystycznych należy elegancki i jednocześnie atletyczny design, udoskonalone właściwości jezdne, wyższa dynamika jazdy szosowej, czy legendarna sprawność napędu 4x4.

Pierwszym elementem wyróżniającym nowe Cherokee jest jego awangardowy wygląd. Auto za sprawą przekonstruowanego w nowym stylu siedmiodzielnego grilla, stanowiącego znak firmowy marki Jeep, ma wyznaczać nowy standard. Istotnym elementem dzielności w jeździe poza utwardzonymi drogami są korzystne kąty najazdu i zejścia. W oświetleniu zastosowanie znalazła technologia LED i reflektory ksenonowe. Kabina została ładnie zaprojektowana, a całość wystroju nastawiono na maksymalną wygodę.

Zobacz też: Targi Motor Show Poznań 2014 - relacja zdjęciowa SuperAuto24.pl

Samochód oferowany jest zarówno w konfiguracji napędu 4x2, jaki i 4x4 z ofertą trzech nowych, zaawansowanych systemów napędu 4x4, by zapewnić modelowe własności trakcyjne w terenie w dowolnych warunkach jazdy. Jednostka napędowa to 2.0-litrowy turbodiesel Multijet II z technologią Stop/Start (170 KM i 350 Nm), w tandemie z nowej konstrukcji, 9-stopniową automatyczną skrzynią biegów. Wersja 140-konna tego silnika oferowana jest w parze z 6-stopniową przekładnią manualną. Najmocniejszy silnik benzynowy V6 Pentastar 3.2-litra i mocy 272 KM spięto wraz z 9-stopniową, automatyczną przekładnią. Zużycie paliwa silników zmniejszono nawet do o 45% w stosunku do poprzedniego modelu.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: