SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Motor Show Poznań 2014: odmłodzony Nissan Juke - WIDEO

Motor Show Poznań 2014: odmłodzony Nissan Juke - WIDEO

28.03.2014, godz. 17:34
Nissan Juke
foto: x-news

Nissan Juke w momencie pojawienia się na rynku, tak zaskoczył swoją innowacyjnością, że stworzył zupełnie nowy segment miejskich crossoverów klasy B. Kontrowersyjny styl przypadł do gustu klientów, dlatego japońska marka z rokiem modelowym 2014 odświeża swoje auto.

Nissan Juke z ilością 420 000 sprzedanych egzemplarzy, w niespełna 40 miesięcy odniósł niespodziewany sukces. Uznawany jest dziś za lidera segmentu, któremu dał początek. W ramach liftingu crossovera opracowano szereg modyfikacji, nowy silnik oraz wzbogacone wyposażenie. Sprzedaż egzemplarzy po kuracji odmładzającej rozpocznie się latem bieżącego roku. Radykalnych zmian nadwozia nie ma. Wśród poprawek wyglądu wypada wymienić nową stylistykę przodu i tyłu.

Zobacz też: Targi Motor Show Poznań 2014 - relacja zdjęciowa SuperAuto24.pl

Pod maską jest dostępny jeden z trzech silników. Dwa to benzynowe - pierwszy zupełnie nowy 1.2 DIG‑T, zastępuje wycofywaną 117‑konną jednostkę 1.6. Motor ten to turbodoładowana konstrukcja z bezpośrednim wtryskiem paliwa, rozwijająca 115 KM i 190 Nm. Drugą jednostkę 1.6 DIG‑T o mocy 190 KM poddano lekkiej modernizacji. Znany i ceniony diesel to silnik 1.5 dCi o mocy 110 KM. Ulepszony napęd na cztery koła z systemem inteligentnego rozdziału momentu napędowego, jest dostępny zarówno z sześciobiegową przekładnią manualną, jak i z nową skrzynią Xtronic, która pozwala uzyskać niższe zużycie paliwa oraz lepsze osiągi.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: