SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Motor Show Poznań 2014: emocjonujący i szybki Seat Leon Cupra - WIDEO

Motor Show Poznań 2014: emocjonujący i szybki Seat Leon Cupra - WIDEO

29.03.2014, godz. 08:30
Motor Show Poznań 2014/Seat Leon Cupra SC
foto:

Nie mogło zabraknąć na targach Motor Show Poznań hiszpańskiego Seata, który po kilkunastu miesiącach nieobecności na polskim rynku, powracił we wspaniałym stylu, a teraz dokłada do oferty kolejne emocjonujące modele.

Wisienką na stoisku Seata był model Leon Cupra, który po raz pierwszy w historii dostępny jest w wersji 5- i 3-drzwiowej. Sportowy wów w polskiej sprzedaży pojawi się w czerwcu tego roku, w dwóch wariantach mocy - 265 KM lub 280 KM. Obydwie odmiany przyspieszają od 0 do 100 km/h poniżej 6 s i rozpędzają się do 250 km/h. Mocniejsza odmiana Cupra 280 ustanowiła na wymagającym torze Nurburgring czas okrążenia na 7 min. 58,4 s – co jest rekordem świata dla seryjnych aut przednionapędowych!

Zobacz też: Targi Motor Show Poznań 2014 - relacja zdjęciowa SuperAuto24.pl

Emocjonujący wygląd nadwozia idzie w parze z codzienną funkcjonalnością. O dzikim charakterze Cupry mówią masywniejsze na tle konwencjonalnego Leona zderzaki, unikalne felgi (18-calowe lub 19-calowe w odmianie Cupra 280) i przednie pełne reflektory LED. W tylnym zderzaku dołożono widoczny dyfuzor z rozstawionymi po bokach końcówkami podwójnego układu wydechowego. Elementy te są zbalansowaniem pomiędzy mocą a designem.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: