SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Motor Show Poznań 2014: Volkswagen Golf Sportsvan i odmłodzone Polo - WIDEO

Motor Show Poznań 2014: Volkswagen Golf Sportsvan i odmłodzone Polo - WIDEO

28.03.2014, godz. 18:30
Motor Show Poznań 2014/Volkswagen Golf Sportsvan
foto:

Marka Volkswagen w Poznaniu zaprezentowała 20 różnych osobowych samochodów, w tym cztery ważne premiery. Najważniejszymi nowościami był Golf Sportsvan oraz odświeżone miejskie Polo.

W zakładzie Volkswagena w Wolfsburgu rozpoczęła się seryjna produkcja modelu Golf Sportsvan. W Niemczech auto jest już dostępne w oficjalnym cenniku, a w Polsce rynkowy debiut samochodu odbędzie się w maju i wówczas poznamy pełny kosztorys. Ceny u naszych zachodnich sąsiadów startują od 19 625 euro, czyli w przeliczeniu na złotówki około 82 tys. zł.

Zobacz też: Targi Motor Show Poznań 2014 - relacja zdjęciowa SuperAuto24.pl

Niemcy zmodernizowali popularny model klasy B, jakim jest niewielki Volkswagen Polo. Odmłodzonemu hatchbackowi zafundowano głównie zmiany kosmetyczne w temacie stylistyki, a wnętrze wzbogacono o nowe elementy wystroju i wyposażenia. Przednie reflektory i zderzak nabrały lżejszego wyrazu, tak jak wzory felg aluminiowych. Pod maską znajdą się tylko małolitrażowe silniki spełniające normę czystości Euro 6. Wybrane odmiany będą połączone z systemem start-stop oraz technologią odzyskiwania energii kinetycznej.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: