SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Motorynka powraca! Marzenie każdego nastolatka we współczesnej wersji

Motorynka powraca! Marzenie każdego nastolatka we współczesnej wersji

23.06.2016, godz. 11:30
Romet Pony
Romet Pony foto: SuperAuto24.pl

Jeszcze kilkanaście lat temu marzeniem każdego nastolatka była motorynka Romet Pony. Do tej pory malutki motorower z czasów PRL wzbudza miłe wspomnienia. Za sprawą firmy Romet w salonach sprzedaży pojawił się sprzęt, który ma szansę zostać kultowym motorowerem obecnej dekady.

Nowego Rometa Pony z poprzednikiem łączą dwie rzeczy: nazwa i pojemność silnika. Poza tym to zupełnie inna konstrukcja. Silnik napędzający Pony z 2016 roku jest chłodzony powietrzem, ma jeden cylinder, dwa zawory, cztery biegi i pojemność 49 ccm. Jego moc maksymalna to 3 KM. To oznacza, że można nim legalnie jeździć po ukończeniu 14 roku życia z prawem jazdy AM.

Zobacz również: Reklama BMW którą musisz zobaczyć – WIDEO

Romet Pony ma 12 calowe aluminiowe felgi, na które założono szerokie opony. O komfort jazdy dba przednie zawieszenie tylu upside down i centralny amortyzator z tyłu. W nowoczesnym sprzęcie nie mogło też zabraknąć hamulców tarczowych na obu osiach. Wyposażeniem standardowym jest także oświetlenie w technologii LED, i ciekłokrystaliczny wyświetlacz, który informuje o najważniejszych parametrach motoroweru.

Romet Pony jest już dostępny w salonach sprzedaży, a jego cena to 4499 zł.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: