SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Można już zamawiać sportowe Alpine! Ile kosztuje?

Można już zamawiać sportowe Alpine! Ile kosztuje?

09.12.2016, godz. 14:23
Alpine A120
Alpine A120 foto: Alpine

Alpine, czyli sportowa marka wskrzeszona przez Renault, nie zaprezentowała jeszcze swojego nowego modelu A120, a już zbiera zaliczki na pierwsze egzemplarze. Na co możemy liczyć i najważniejsze, ile kosztuje zmartwychwstała legenda?

Pierwsze 1955 egzemplarzy które trafią do klientów będą limitowaną serią upamiętniającą datę stworzenia marki przez Jeana Redele. Jak twierdzi producent, takie auta będą charakteryzować się niespotykanym wyposażeniem. Szczęśliwi klienci mogą wybrać swój numer samochodu.

Zobacz też: TEST Ford Fiesta ST200 vs. Renault Clio R.S. Trophy 220

Dane techniczne Alpine A120 ogłoszone będą w pierwszym kwartale 2017 roku, lecz już wiemy, że auto będzie przyspieszać do stu kilometrów na godzinę w 4,5 sekundy. Alpine 120 ma kosztować od 55 000 do 60 000 euro, a na drogach pojawi się pod koniec przyszłego roku.

Osoby zainteresowane zakupem muszą przygotować 2000 euro zaliczki. Alpine A120 na początku będzie dostępne w trzech kolorach nadwozia: niebieskim Alpine Bleu, czarnym Noir Profond oraz białym Blanc Solaire.

Rezerwacja Alpine Première Édition będzie dostępna dla klientów w następujących krajach: Polska, Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania, Japonia, Luksemburg, Belgia, Austria, Holandia, Szwecja, Portugalia, Szwajcaria.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: