SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Na Forda Focusa nie ma mocnych! To wciąż najpopularniejszy samochód na świecie

Na Forda Focusa nie ma mocnych! To wciąż najpopularniejszy samochód na świecie

10.04.2014, godz. 11:41
Ford Focus lifting 2015
foto: Ford

Popularność globalnego kompaktu występującego w odmianie pięciodrzwiowej oraz kombi nie maleje. Ogromne zainteresowanie na światowych rynkach sprawia, że Ford Focus to cały czas najchętniej wybierany model samochodu.

Ford znowu chwali się wynikami sprzedaży swoich produktów. Jak się okazuje, kompaktowy Focus nie schodzi ze szczytu popularności i wciąż jest najczęściej kupowanym autem na naszym globie. Według firmy, w 2013 roku sprzedano dokładnie 1 097 618 wszystkich wersji Focusów, co oznacza wzrost aż o 8,1% w stosunku do roku 2012.

Przeczytaj też: Najtańsze nowe hatchbacki klasy C w Polsce - TOP 10

Wpływ na świetne wyniki ma chłonny rynek chiński, na który w 2013 roku dostarczono o 50% więcej samochodów jak w poprzednim roku 2012. Nie bez znaczenia jest też aprobata na rodzinnym rynku w Stanach Zjednoczonych. Auto wyróżnia się nowoczesną stylistyką, bardzo dopracowanym układem jezdnym, czy nowoczesnymi silnikami.

Ford w bieżącym 2014 roku ma jednak chrapkę na osiągnięcie wyniku 1.1 mln egzemplarzy. Ma w tym pomóc nowy Focus po znacznej modernizacji. Dzięki przeprowadzonemu liftingowi auto otrzymało m.in. nowy wygląd przodu i poprawioną deskę rozdzielczą.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: