SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Na tych oponach można pędzić ponad 300 km/h

Na tych oponach można pędzić ponad 300 km/h

25.01.2017, godz. 10:20
Michelin Pilot Sport 4 S
Michelin Pilot Sport 4 S foto: Michelin

Opony o ultrawysokich osiągach przeznaczone do samochodów o dużej mocy, oznacza się najwyższym możliwym indeksem prędkości Y. Symbol Y informuje, że ogumienie bezpiecznie znosi prędkość ponad 300 km/h. Rynkową nowością w tej klasie jest Michelin Pilot Sport 4 S.

Michelin Pilot Sport 4 S to opona, w której wykorzystano rozwiązania konstrukcyjne oraz materiały stworzone na potrzeby sportów motorowych. W opracowaniu opon pomogły doświadczenia zdobyte w mistrzostwach World Endurance Championship (WEC), mistrzostwach WRC oraz Formule E. Opona zapewnia przyjemność z dynamicznej jazdy i jednocześnie bezpieczeństwo na drodze, dzięki wysokiej precyzji sterowania, stabilności prowadzenia oraz wyjątkowej przyczepności zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni.

Przeczytaj też: Stomil Olsztyn już od 20 lat jest fabryką Michelin

W testach niezależnych organizacji TÜV SÜD i DEKRA MICHELIN Pilot Sport 4 S okazała się najlepsza spośród pięciu wiodących opon o wysokich parametrach. Opona wykazuje się m.in. bardzo dobrą wydajnością podczas hamowania zarówno na suchej, jak ina mokrej nawierzchni.

Michelin Pilot Sport 4 S jest dostępna w sprzedaży już od stycznia 2017 roku. Można ją zamówić w 34 rozmiarach na felgi o wielkości 19 i 20 cali. Opona posiada praktyczne ranty ochronne pozwalające uniknąć uszkodzeń felg o krawężniki. Opona ta zastępuje na rynku oponę Michelin Pilot Super Sport i będzie teraz stanowić fabryczne wyposażenie ponad 60 modeli aut.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: