SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nadjeżdża nowe BMW Serii 7: ta limuzyna nawet samodzielnie zaparkuje

Nadjeżdża nowe BMW Serii 7: ta limuzyna nawet samodzielnie zaparkuje

21.04.2015, godz. 14:05
2016 BMW Serii 7
2016 BMW Serii 7 foto: BMW

BMW prowadzi intensywne prace nad nową generacją swojej flagowej limuzyny. Jako, że testy zmierzają ku końcowi, Bawarczycy udostępnili kilka ciekawych informacji o nowej "siódemce" oraz zdjęcia auta z maskowaniem.

BMW Serii 7 jest przedstawicielem najbardziej luksusowej odmiany bawarskiego producenta. Nowa generacja, w porównaniu do poprzednika, jest lżejsza nawet o 130 kg - dzięki zastosowaniu plastiku, wzmacnianego włóknem węglowym. Największym plusem tego zabiegu ma być obniżone zużycie paliwa. Nie zapomniano również o unowocześnionym systemie regulacji twardości zawieszenia - Dynamic Damper Control.

Nie przegap: Najnowsza generacja BMW Serii 7 rozbita podczas testów drogowych!

W palecie silnikowej nadal znajdziemy m.in. benzynowy silnik o pojemności 3 litrów i 6 cylindrach w rzędzie. Moc przenosić będzie 8-stopniowa przekładnia automatyczna. Nowe BMW Serii 7 posiadać ma funkcję, która pozwoli na autonomiczne wjeżdżanie i wyjeżdżanie z garażu i to bez kierowcy w środku! Dodatkowo system multimedialny wyposażony zostanie w sterowanie przy pomocy gestów.

Nowe BMW Serii 7 zostanie zaprezentowane pod koniec 2015 roku. Na więcej szczegółowych informacji musimy cierpliwie poczekać.

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: