SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Nadjeżdża nowy Nissan X-Trail. Zobacz SUV-a w przybliżeniu - GALERIA

Nadjeżdża nowy Nissan X-Trail. Zobacz SUV-a w przybliżeniu - GALERIA

01.06.2014, godz. 21:41
Nowy Nissan X-Trail 2014
Nowy Nissan X-Trail 2014 foto: Nissan

Polski oddział Nissana szykuje debiut modelu X-Trail całkiem nowej generacji. Auto zaprojektowane według współczesnego kodu stylistycznego, odnosi się nieco do małego Note, a także ma wiele wspólnego z bestsellerowym Qashqai w najnowszej odłsonie. My już prezentujemy to auto w naszej galerii.

Nowy X-Trail zbudowany na platformie CMF (Common Module Family), będącej wspólnym dziełem sojuszu Renault-Nissan, jest równie solidny i dopracowany, jak model poprzedniej generacji. Konfigurację eleganckiego wnętrza objęto możliwością wyboru wariantu 5- lub 7-osobowego. Atletyczny SUV będzie dostępny w odmianach z napędem na oś przednią, lub z zaawansowanym elektronicznym napędem na cztery koła All Mode 4x4-I.

Przeczytaj też: Nissan Pulsar - nowy kompakt segmentu C oficjalnie zaprezentowany - WIDEO

Premierowe rozwiązania zastosowane w pojeździe dotyczą m.in. aktywnej kontroli jazdy, wykrywającej nierówności na drodze odpowiednio je tłumiąc, czy system aktywnego hamowania silnikiem skrócający drogę hamowania. Na wyposażeniu znajdzie się także technologia Safety Shield zwiększającą bezpieczeństwo jazdy, nowy system multimedialny Nissan Connect z 12 graficznymi funkcjami, mającymi pozwolić kierowcy wpłynąć na ekonomię jazdy.

X-Trail łączy w sobie oszczędne silniki, odpowiednio dobraną moc i uznane tradycje Nissana w segmencie 4x4, z nowymi rozwiązaniami technicznymi czerpiącymi inspiracje z przełomowych crossoverów marki. Wynikiem tego połączenia jest samochód definiujący na nowo formułę kompaktowego pojazdu sportowo-użytkowego.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: