SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Najbardziej luksusowa hybryda świata - powstaje Bentley Hybrid Concept - ZDJĘCIA

Najbardziej luksusowa hybryda świata - powstaje Bentley Hybrid Concept - ZDJĘCIA

09.04.2014, godz. 15:55
Bentley Hybrid Concept
foto: Bentley

Bentley planuje pierwszą hybrydę typu plug-in w historii firmy. Koncepcyjny napęd zostanie przedstawiony w specjalnie przygotowanej limuzynie Mulsanne podczas Azjatyckich Targów Motoryzacyjnych w Pekinie. Wersja produkcyjna hybrydowego układu zadebiutuje w zapowiadanym na 2017 rok, pierwszym SUV-ie w historii brytyjskiego producenta.

Zaawansowany napęd typu plug-in ma zapewnić zwiększenie mocy maksymalnej aż o 25 proc., zmniejszając emisję dwutlenku węgla nawet o 70 proc. Bentley zapowiada, że jego przyszłe modele hybrydowe będą stanie zapewnić zasięg w trybie elektrycznym na dystansie co najmniej 50 km, jednocześnie zapewniając osiągi, jakich można się spodziewać po tej luksusowej marce.

Zobacz też: Bentley Continental GT Speed przeszedł lifting - ZDJĘCIA

Koncepcyjny pojazd otrzymał specjalne dodatki, takie jak miedziane wykończenia reflektorów, zacisków hamulcowych, czy osłony chłodnicy. Podobny zabieg zastosowano wewnątrz pojazdu, gdzie miedź odnajdziemy między innymi na przełącznikach, tablicy zegarów, czy nawet na listwach ozdobnych.

Bentley potwierdził, że hybrydowy napęd będzie dostępny w najnowszym modelu klasy SUV, który wjedzie do sprzedaży w 2017 roku. Brytyjczycy zapowiadają, że do 2020 roku 90 procent modeli w gamie będzie posiadało odmianę hybrydową.

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: