SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Najczęściej poszukiwane auta używane: tych modeli Polacy szukali najczęściej w 2014 r.

Najczęściej poszukiwane auta używane: tych modeli Polacy szukali najczęściej w 2014 r.

26.03.2015, godz. 12:59
Skoda Octavia Combi 4x4
foto: Materiały prasowe

Poszukiwanie danych w internecie o konkretnym aucie przed jego zakupem, jest powszechną praktyką. Na podstawie takich danych powstaje interesujący Ranking Internetowy Samochód Roku. Poznaliśmy wyniki za 2014 rok, i wiemy jakich aut najczęściej poszukują w sieci Polacy. Zaskoczenia nie ma - królem jest VW Golf.

Ofert samochodów nowych i używanych jest bardzo dużo. Przebierać można wśród aut stojących w salonach i ogłoszeniach w prasie czy internecie. Niemieckie, włoskie, francuskie, na benzynę, olej napędowy, gaz LPG, duże małe, rodzinne, sportowe, niepraktyczne. Można powiedzieć, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jakie są zatem preferencje Polaków podczas poszukiwań w internecie?

Trendy od  lat są niezmienne. Cały czas najpopularniejszymi są samochody niemieckie. W rankingach królują Volkswagen, Audi czy Opel. Dopiero na dalszych pozycjach znajdziemy japońskich czy francuskich przedstawicieli.

Kliknij też: Raport DEKRA 2015 - auta najmniej awaryjne. Sprawdź jakie samochody się nie psują

Pośród poszukiwań źródła napędu widać mocne związki z cenami paliw na stacjach benzynowych. Jeszcze kilka lat temu mocno poszukiwanymi były samochody z silnikami diesla. Od kilku lat widać, że benzyniaki i auta zasilane gazem mają mocną pozycję na rynku. Wysokoprężne samochody poszukiwane są w 37% przypadków. Wzrosła cena przy poszukiwaniu samochodów. Prawie jedna trzecia zapytań o ofertę mieściła się w przedziale od 15 000 zł do 25 000 zł.

ZWYCIĘZCY KONKURSU INTERNETOWY SAMOCHÓD ROKU 2014

Samochody osobowe (nowe)

1. Skoda Octavia
2. Volkswagen Golf
3. Opel Astra

Samochody osobowe (używane)

1. Volkswagen Golf
2. Audi A4
3. Volkswagen Passat

Samochody dostawcze (do 3,5 tony)

1. Volkswagen LT
2. Mercedes-Benz Sprinter
3. Renault Master

Samochody ciężarowe (powyżej 3,5 tony)

1. Mercedes-Benz Atego
2. Renault Premium
3. Renault Magnum

Ranking Internetowy Samochód Roku powstaje na podstawie zapytań oraz ofert, które można znaleźć w serwisie internetowym otomoto.pl. Za każdym razem kiedy wysyłane było zapytanie o samochód lub wstawiana była oferta, użytkownicy przesyłali dane do powyższego rankingu.

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: