SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Najdroższe Ferrari na świecie na sprzedaż! Cena to 100 milionów złotych! - GALERIA

Najdroższe Ferrari na świecie na sprzedaż! Cena to 100 milionów złotych! - GALERIA

24.07.2014, godz. 03:10
Ferrari 275 GTB/C Speciale
foto: RM Auctions

Wyprodukowane w zaledwie trzech egzemplarzach Ferrari 275 GTB/C Speciale z 1965 zostanie sprzedane na licytacji 16 sierpnia. Przewidywana cena końcowa to 25 mln euro (34 mln dolarów), co w przeliczeniu daje ponad 100 milionów złotych! Czy na pewno znajdzie się chętny do wydania takiej fortuny?

Ten fantastyczny oldtimer zostanie sprzedany za pośrednictwem domu aukcyjnego RM Auctions, znanego pasjonatom motoryzacji na całym świecie właśnie z licytacji niewiarygodnie drogich egzotyków.

Szacuje się, że końcowa cena powinna przekroczyć 25 milionów euro, co jest kwotą trudną do wyobrażenia dla przeciętnego zjadacza chleba. Wszystko jednak wskazuje, że już wkrótce ten znakomicie zachowany egzemplarz o numerze seryjnym 06701 stanie się najdroższym Ferrari na świecie.

Przeczytaj też: Unikatowe Ferrari F12 TRS na Festiwalu Prędkości w Goodwood - GALERIA

Zbudowane w 1965 roku auto jest jednym z zaledwie trzech egzemplarzy modelu 275 GTB/C Speciale i mimo tylu lat na karku, wygląda na niemal fabrycznie nowe. Pod maską przepięknego klasyka drzemie 3,3-litrowy silnik V12 o sześciu gaźnikach i maksymalnej mocy 320 KM.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: