SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Ranking Forbes: Najmocniejsze marki motoryzacyjne świata

Ranking Forbes: Najmocniejsze marki motoryzacyjne świata

13.05.2013, godz. 13:21
Forbes
foto:

Magazyn "Forbes" opublikował listę 100 najmocniejszych ogólnoświatowych marek, wśród których nie zabrakło producentów samochodów. Wyłaniając spośród kolejnych pozycji marki wiążące się z motoryzacją, na szczycie corocznej listy uplasowało się prestiżowe bawarskie BMW.

Gospodarczy magazyn "Forbes" skierowany przede wszystkim do menedżerów średniego i wyższego szczebla, dostarcza fachowych informacji o rynkach finansowych, przedstawia zjawiska zachodzące w świecie biznesu oraz co jakiś czas publikuje wyniki własnych ciekawych rankingów. Ostatnio na łamach pisma zaprezentowana została setka najbardziej liczących się na ogólnoświatowym rynku marek. Pierwsze zaszczytne trzy miejsca okupują w następującej kolejności Apple, Microsoft oraz Coca-Cola, ale wśród najcenniejszych 100 firm wytwarzających produkty o znanych logotypach, nie zabrakło też producentów aut.

>>> BMW najbardziej szanowaną marką motoryzacyjną na świecie <<<

Na 9-tej pozycji listy magazynu "Forbes" uplasowało się BMW. Niewiele dalej na 14. miejscu ulokowano japońską Toyotę, a tuż za nią 16. lokatę zaliczył Mercedes-Benz. Nieco dalej na 19. pozycji umieszczono Hondę, później na 32. miejscu znalazło się Audi wyprzedzając Volkswagena ulokowanego na miejscu 45. Amerykański Ford zaliczył 59. pozycję, koreańskiemu Hyundaiowi przypadła 71. lokata, Nissanowi miejsce 76., a listę marek zmotoryzowanych zamyka luksusowy Lexus na miejscu 87.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: