SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Najmocniejsze Porsche 911 GT3 RS przyłapane na pierwszych zdjęciach

Najmocniejsze Porsche 911 GT3 RS przyłapane na pierwszych zdjęciach

07.01.2015, godz. 14:38
2015 Porsche 911 GT3 RS
2015 Porsche 911 GT3 RS foto: Instagram/Johan9ff

Mocarne Porsche 911 w wersji GT3 RS zostało przyłapane bez żadnego kamuflażu na jednym z parkingów. Sportowe auto ze Stuttgartu zapowiada się bardzo ciekawie. Będzie pięknie i szybko!

Zdjęcia pojawiły się na portalu Instagram gdzie umieścił je użytkownik Johan9ff. Najnowsze Porsche 911 GT3 RS cechuje się potężnym spojlerem z tyłu oraz delikatnie przestylizowanym pasem przednim. Co ciekawe na przednich błotnikach pojawiły się wloty powietrza, których zadaniem jest chłodzenie przednich hamulców. W tylnej części zainstalowano dodatkowe otwory, których celem  będzie utrzymanie odpowiedniej temperatury silnika.

Zobacz też: Produkcja Porsche 918 Spyder w 10 minut

O tym ostatnim na razie nic nie wiadomo. Krążące plotki sugerują, że do napędu posłuży jednostka turbodoładowana, która może stać się złamaniem tradycji – do tej pory Porsche 911 GR3 RS łączone było z silnikami wolnossącymi. Osobną kwestią pozostaje też skrzynia, która przełoży moc na koła. Obecnie sprzedawane GT3 oferowane jest jedynie z dwusprzęgłową PDK. Manualną skrzynię można wybrać w "standardowych" 911-tkach. Mamy nadzieję, że 911 GT3 RS również otrzyma ręczną skrzynię biegów.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: